Zimní radovánky přinášejí lidem radost a vyvolávají úsměv. Ne však na tvářích řidičů. V zimním období jim naopak vrásky přibývají. Zima není žádné štěstí, to jsou jen a jen samé starosti, říkají. Ale štěstí přeje připraveným. Základem zimní jízdy jsou samozřejmě kvalitní zimní pneumatiky, zvýšená obezřetnost a pokora k vozovce, ale na druhou stranu je dobré i znát, jaké možnosti vám nabízí vaše vozidlo.

Vlastní zkušenost s řízením na sněhu či ledu je k nezaplacení

Jak jinak, nejlepší je, vyzkoušet si chování vozidla, včetně smyků a brzdění, na vlastní kůži. Samozřejmě, jen na místech k tomu určených. Ideální jsou Centra bezpečné jízdy, ale dobře poslouží i velká prázdná plocha; parkoviště či uzavřené letiště. Kdo nemá tuto možnost, tak jen v rychlosti několik rad pro inspiraci. Pokud dostanete smyk a nehrozí vám náraz, tak nebrzděte. Pozor na vyjeté koleje. Zrádné jsou také mosty, lesní úseky, dlážděné úseky a silnice u vodních ploch, které mají povrch náchylný na vznik námraz a vozovka se změní během vteřiny. Dejte pozor i na akvaplanink, může k němu na roztáté vodě dojít i v zimě.

Aktivní elektronické systémy mohou být v zimě velkým pomocníkem

Inteligentní systém ESP je v zimě k nezaplacení. Jakmile zaznamená nebezpečí smyku, okamžitě reaguje rozdělením brzdné síly na jednotlivá kola. Vozidlo udrží směr a nedojde ke smyku. Jak ale rozpoznat, kdy a kam je potřeba při smyku pootočit volantem? Od toho je zde systém DSR, který umí v případě nutnosti aktivně vstoupit do řízení a prostřednictvírenault-telom malého impulzu do volantu doporučí řidiči, aby intuitivně volantem pootočil a předešel smyku. Existují i další systémy, které usnadňují řízení vozu. Systém XDS zlepšuje v zatáčkách jízdní vlastnosti vozu, nebo HBA, jež pomáhá zkrátit brzdnou dráhu při nouzovém nebo panickém brzdění.

S přípravou na zimu nemusíte být sami. Renault Retail Group CZ, váš partner ve světě automobilů, vám pomůže ustát zimu nejen s novými vozy Renault, ale i s přitažlivou nabídkou zánovních ojetých automobilů všech značek. Kontaktujte ještě dnes Renault Retail Group CZ a zahřejte se na duši na www.rpz.cz inspirativní nabídkou vozů a služeb.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/renault-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/renault-titulka-150x150.pngPR-leadersAuto-motoZprávyZimní radovánky přinášejí lidem radost a vyvolávají úsměv. Ne však na tvářích řidičů. V zimním období jim naopak vrásky přibývají. Zima není žádné štěstí, to jsou jen a jen samé starosti, říkají. Ale štěstí přeje připraveným. Základem zimní jízdy jsou samozřejmě kvalitní zimní pneumatiky, zvýšená obezřetnost a pokora k...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares