Nejenom ve stáří nebo při nemoci může být chůze do schodů zbytečně náročná a vyčerpávající. Komu by se chtělo s každým těžkým nákupem tahat x pater. A nejlepší je, když při odjezdu na dovolenou odtaháte konečně všechny tašky a kufry do auta a na poslední chvíli si vzpomenete, že jste ještě na něco zapomněli…

Do rodinného domu i veřejné budovy

Výtahy jsou v dnešní době již téměř samozřejmostí. Zejména co se týče nově stavěných budov. Ale většinou není problém postavit výtah i u staveb již stojících. Zde je poté největším rozhodovacím faktorem prostor, který může výtah zabírat. Proto pokud si v takovém případě nejste jistí, jaký výtah vybrat, nebojte se obrátit na specializovanou firmu, která na základě prostor vybere vhodný typ výtahu. Ať už potřebujete nainstalovat výtahy v Olomouci nebo například v Aši, jistě snadno naleznete vhodnou firmu, která vám instalaci zajistí.

Výtah jako nový

Mnohdy již jsou v budovách nainstalované výtahy, které však neodpovídají požadavkům současné doby. Jsou například příliš staré, malé a často poruchové. V takovém případě není nic jednoduššího, než nechat si výtah vyměnit. V poslední době prošly výtahy velkým vývojem, co se týče technických komponentů (například řízení výtahu, nebo jeho pohon bez převodových strojů). Použití frekvenčního měniče k pohonu výtahu oproti převodovým strojům skýtá hned několik výhod – šetří elektrickou energii, je spolehlivější a zvyšuje komfort z jízdy, díky tomu, že snižuje hlučnost v šachtě i samotné kabině výtahu. Díky těmto technologickým pokrokům je dnes mnohdy možné do starých výtahových šachet nainstalovat výtahy nové, lepší, s co největší plochou i nosností.

Pro pohodlnou jízdu

Protože výtahy představují uzavřený prostor, stává se, že se v nich zejména lidé trpící klaustrofobií necítí dobře. Nejen kvůli nim proto bývají výtahy opatřeny zrcadlem, které opticky prostor zvětší a tím zvýší komfort z jízdy. Pro zajištění maximálního bezpečí jsou moderní výtahy zajištěny různými čidly, fotozávorami a telefonickým spojením výtahu se servisním střediskem přímo z výtahové kabiny. Je možné výtah přizpůsobit i handicapovaným a zajistit tak hlášení pater nebo použití Braillova písma na ovladačích.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/elevator-939515_1920-1-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/elevator-939515_1920-1-150x150.jpgPR-leadersBydleníNejenom ve stáří nebo při nemoci může být chůze do schodů zbytečně náročná a vyčerpávající. Komu by se chtělo s každým těžkým nákupem tahat x pater. A nejlepší je, když při odjezdu na dovolenou odtaháte konečně všechny tašky a kufry do auta a na poslední chvíli si vzpomenete, že jste...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares