Ano, z naší strany jde skutečně trochu o nadsázku, přesto však stojí za zamyšlení. Nebo vy byste snad také každý den nosili 15 kilo pracovní výbavy v obyčejném batohu? Jenže váš malý školák zažívá tytéž pocity, i v případě, že má na zádech těch kilogramů pouze šest…

Označit školní batoh za ergonomický, a tudíž vhodný pro každodenní nošení, už pro zdraví našich dětí dávno nestačí. Co na tom, že školní batoh dobře sedí na zádech, když veškerou nesenou váhu „schytají“ ramena? A jak by tedy měl ideální batoh pro školáka vypadat?

Aktovku? Raději ne…

Když vaše dítě nastupuje do první třídy, nenechte se zlákat a zapomeňte na barevné, byť nápaditě tvarované a na první pohled přehledné aktovky. Mají totiž jednu velkou nevýhodu – nerovnoměrně rozdělují zátěž – místo, aby ji celou přenesly k zádům, vytlačují ji dopředu. Dítě potom takto posunuté těžiště kompenzuje vystrčenými rameny a kulatými zády. Dobře navržený školní batoh pro první či druhý stupeň je pro dětská záda mnohem bezpečnější a pohodlnější. A jak ho poznat?

Hledejte bederní popruh i nastavitelnou výšku

Odpověď je jednoduchá – vybírejte školní batoh stejně pečlivě jako ten, určený pro vysokohorské výlety. Neměl by mu tedy rozhodně chybět bederní popruh, který odlehčí ramenům až z 50 %. Stejně důležité jsou i výškově nastavitelné popruhy. Ty přizpůsobí popruhy batohu ve všech ohledech postavě vašeho dítěte a zároveň umožní, že batoh poroste spolu s ním. Jeden batoh vám tak vydrží klidně celý první nebo druhý stupeň.

A co dělat, aby se dítěti zároveň neomrzel? Vsaďte na vyměnitelné sady Kletties, které se díky své dostupnosti a rozmanitosti umí přizpůsobit všem potřebám a přáním vašeho dítěte. A obavy nemusíte mít ani o jeho bezpečnost. Vyberete-li dětem nového školního společníka v e-shopu TheBag.cz, můžete se spolehnout na to, že bude obsahovat vždy dostatečné množství reflexních prvků, které si poradí i s mlhou či zimními plískanicemi.

Rozhodně též neopomíjejte „zavazadlo“, ve kterém vaše dítě nosí sportovní oblečení na tělocvik či jiné kroužky. Sportovní pytle od společnosti Ergobag lze připevnit na třech místech k batohu, a tím jsou jistě velmi praktickým prvkem, který oceníte vy i vaše děti.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag.cz-vanoce-vesele-1024x702.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag.cz-vanoce-vesele-150x150.jpginfo@press-media.czTipyAno, z naší strany jde skutečně trochu o nadsázku, přesto však stojí za zamyšlení. Nebo vy byste snad také každý den nosili 15 kilo pracovní výbavy v obyčejném batohu? Jenže váš malý školák zažívá tytéž pocity, i v případě, že má na zádech těch kilogramů pouze šest... Označit školní batoh...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares