Dveře tvoří výraznou součást každého interiéru a jejich výběr by se měl podmiňovat skutečností, že ovlivní vzhled celé domácnosti. Druhým důležitým faktorem je pak praktičnost a funkčnost s ohledem životní styl v dané domácnosti. Je potřeba zvážit materiály, které se liší odolností a nároky na údržbu, i povrchovou úpravu dveří. V tomto směru je dobrou volbou dýha. Dřevo je vděčným prvkem prakticky do jakéhokoliv interiéru.

Urozený původ stromu, jeho stáří, místní podmínky krajiny, kde vyrůstal. To vše je vepsáno
do letokruhů stromu, z něhož se následně dýha vytvoří, a to krájením nebo loupáním kmene stromu. Je to příroda, kdo se jako první podílí na výrobě tohoto typu dveří, přidává jim na originalitě a jedinečnosti. Barevný odstín a kresba je u dýhy vždy naprosto unikátní, a proto se nemůže stát, že byste jinde narazili na naprosto totožné dveře. Ale nemusíte se bát, že vám dveře nebudou vzájemně ladit. 

O dýze existuje hned několik mýtů, především pak o její náchylnosti k poškození. „Mnoho zákazníků se díky křehkosti přírodních materiálů obává náchylnosti k mechanickému poškození či rychlému poškrábání. Příroda vytvoří vzhled. Vlastnosti, jakými dýhované dveře Sapeli disponují, přicházejí až se samotnou tradiční výrobou,“ říká Petr Klíma. Mezi tyto vlastnosti patří především vysoká mechanická odolnost proti poškrábání. Dveře spolehlivě odolají domácím mazlíčkům i dětským hrám, a to díky čtyřnásobnému lakování (4 vrstvy laku s UV filtrem), jaké se používá i u dřevěných podlah.

Mýty se týkají také vysoké ceny dýhovaných dveří. Ta je ale již srovnatelná s běžnými povrchy, navíc dýhované dveře vydrží běžně 20 let a více, s ohledem na dlouhodobou investici je i případný rozdíl v ceně zanedbatelný.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_dyha_BREZEN_I-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_dyha_BREZEN_I-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníDveře tvoří výraznou součást každého interiéru a jejich výběr by se měl podmiňovat skutečností, že ovlivní vzhled celé domácnosti. Druhým důležitým faktorem je pak praktičnost a funkčnost s ohledem životní styl v dané domácnosti. Je potřeba zvážit materiály, které se liší odolností a nároky na údržbu, i povrchovou úpravu dveří. V tomto směru je dobrou volbou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku