Co je v životě horší než bezmoc či velká závislost na druhých? Tuto otázku si asi klade celá řada našich seniorů nebo všech těch, kteří se jen velmi těžko obejdou bez pomoci druhých. Přitom v mnoha případech existuje relativně snadné řešení, jak si usnadnit život a zajistit tak lepší či větší soběstačnost. Možná se tomu špatně věří, ale invalidní vozíky hrají v tomto případě velkou roli. Ne, skutečně to není jen zdravotní pomůcka, která patří do nemocnic či domů s pečovatelskou službou. Pro mnohé lidi je to nástroj, díky kterému mohou opět žít plnohodnotný život. Kvalita zde hraje stejně zásadní roli jako jejich dostupnost. Jak si vybrat a na co před koupí vozíku nezapomenout? Přečtěte si v dnešním článku.

Není vozík, jako vozík…

Před tím, než začnete hledat ideální invalidní vozík přesně pro vás, je třeba se zamyslet nad tím, jak velké vaše pohybové omezení je. Na trhu je dnes celá řada vozíků, a pro mnohé může být těžké si v záplavě modelů vybrat. Obecně asi platí, že by vozík měl být z kvalitních materiálů a měl by být mít takové funkce, které dané postižení či omezení vyžaduje. Cenový strop vám pak ještě určí, zda můžete vybírat z elektrických invalidních vozíků nebo se omezit čistě na nemotorizovanou verzi. Elektrické invalidní vozíky jsou samozřejmě ideální pro všechny ty, jejichž možnosti pohybu horními končetinami jsou značně omezené a nechtějí nebo nemohou se tolik spoléhat na pomoc druhých. Takové vozíky jsou pak opatřeny jednoduchou ovládací jednotkou a zajišťují plný komfort a samoobslužnost.

Předváděcí jízda aneb nekupujte zajíce v pytli

Spolehliví dodavatelé nabízejí kromě perfektního servisu a poradenství také další služby. Například možnost vyzkoušení vozíku před samotným nákupem. Vozík si tak osobně můžete zkusit bez nutnosti složitě se dopravovat do prodejny. Technik vám u vás doma vše předvede, vysvětlí a vy se finálně rozhodnete, zda jste si vybrali skutečně správně s ohledem na vaše potřeby a možnosti.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/6161-1024x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/6161-150x150.jpgPR-leadersZdravíCo je v životě horší než bezmoc či velká závislost na druhých? Tuto otázku si asi klade celá řada našich seniorů nebo všech těch, kteří se jen velmi těžko obejdou bez pomoci druhých. Přitom v mnoha případech existuje relativně snadné řešení, jak si usnadnit život a zajistit tak lepší...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku