Někdy se stane, že se někdo z našich blízkých ocitne vlivem okolností ve vězení. Těmto osobám následně můžeme zaslat balík. Zde je ale nutné dodržet nejen povolenou hmotnost balíku, ale také povolený obsah. Jak to tedy je?

Jaké jsou základní typy zásilek?

Do vězení můžeme posílat obyčejné dopisy, a to bez omezení. V těch byste, ostatně podobně jako v jiných zásilkách, nikdy neměli posílat peníze. K tomu slouží účet banky a identifikační údaje, které vám předá vězeňská služba. Poslat můžete kilový balík do vězení, nebo také nárokový balík do vězení. Oba se ale musí sestavovat podle platných předpisů. Co je potřeba dodržet?

Povolená hmotnost kilovky je logická

Povolená maximální hmotnost kilovky je opravdu jen jeden kilogram. Do některých věznic se kilovky posílat mohou, jinde to povoleno není. Do kilovky se vkládají magazíny, noviny, časopisy a knihy.

Kolik může vážit nárokový balík?

Nárokový balík má také omezenou hmotnost. Zde se přitom jedná o pět kilogramů. V případě, že jej budete posílat do vazby, má na něj zadržená osoba nárok jednou za tři měsíce. Do výkonu trestu nárokový balík můžete posílat jednou za 6 měsíců.

Co můžeme posílat v nárokovém balíku?

Do nárokového balíku je možné umisťovat instantní potraviny, čaje a kávu. Dále pak tabákové výrobky a tabák, který bude opatřen českým kolkem. Samozřejmě můžete posílat také cukrovinky, musí být ale v originálním balení, domácí výroba povolena z bezpečnostních důvodů není. Obecně platí, že v nárokovém balíku se mohou vyskytovat trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Nic z toho však nesmí být baleno ve skle.

Co do balíku nedávat

Do balíku nikdy nedávejte peníze, zbraně, drogy, ostré předměty, nebo tabák s jiným než českým kolkem. Cokoliv bude podezřelé, vězeňská služba zabaví.

Nárokový balík i kilovka se řadí mezi běžné zásilky, které je do věznic možno posílat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/04/tape-5501773_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/04/tape-5501773_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czTipyNěkdy se stane, že se někdo z našich blízkých ocitne vlivem okolností ve vězení. Těmto osobám následně můžeme zaslat balík. Zde je ale nutné dodržet nejen povolenou hmotnost balíku, ale také povolený obsah. Jak to tedy je? Jaké jsou základní typy zásilek? Do vězení můžeme posílat obyčejné dopisy, a to bez...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku