Jak skoncovat s problémem vypadávání vlasů a podpořit jejich růst

Redakce dopopručuje

Proč se vyplatí zvolit truhlářství namísto běžného obchodu s nábytkem?

Zařizujete atypický interiér? Nebo jednoduše toužíte po nábytku, který...

Zdravotnické přístroje a vybavení, bez kterého se neobejdete

Najít spolehlivého partnera ve světě zdravotnického vybavení, který přináší...

Reklamní předměty a firemní dárky

Reklamní předměty se stále udržují na špičce oblíbených marketingových...

S padáním vlasů může mít problém každý z nás. Průměrně nám denně vypadne kolem 100 vlasů, někdy se však stane, že vypadává vlasů více, což může vést k nepříjemnostem s řídnutím vlasů až plešatěním. Naštěstí existuje několik způsobů, jak ztrátu vlasů zmírnit.

Nejčastější příčiny ztráty vlasů

Prvním krokem, jak zmírnit vypadávání vlasů, je zjistit jeho pravou příčinu. Většinou za tím vězí hormonální problémy nebo narušená rovnováha vlasového cyklu a to ať už kvůli nedostatku minerálů a vitamínů, nadměrnému stresu nebo třeba z důvodu začínající nemoci. Hormonální problémy bývají nejvýraznější v období puberty, těhotenství, po porodu a v období menopauzy, přičemž po odeznění tohoto období obvykle zvýšené vypadávání vlasů samo odezní. Horší je to u jiných příčin vypadávání vlasů, jako je například onemocnění štítné žlázy nebo ledvin, kožních nemocí nebo dědičnosti. Někdy hrají svou roli i používané léky nebo špatná péče o vlasy. Určitě nepodceňte správnou péči o vlasy, neprospívá jim časté vysoušení fénem, barvení, používání kulmy a podobně.

Léčba padání vlasů

Léčba se odvíjí od příčiny vypadávání vlasů. Pokud jsou na vině léky, můžete si nechat svým ošetřujícím lékařem předepsat jiné léky bez těchto vedlejších účinků. Při onemocnění štítné žlázy a ledvin se začíná s léčením těchto orgánů, což mnohdy vede k samovolnému zlepšení stavu vlasů. Dalšími možnostmi je zařadit do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny B, C a E, které mají vliv na kvalitu vlasů a pokožky hlavy. Zapojit můžete i doplňky stravy specializované na podporu zdraví vlasů například Biosil plus nebo Vitar Revital Revitalon.

Specializované přípravky

Pokud změna jídelníčku nepomůže, vyzkoušejte kosmetické přípravky určené pro ošetření vlasů v pohodlí vašeho domova, jako jsou například šampony proti vypadávání vlasů, keratinová kúra nebo séra a aminexilem. A když domácí léčba nepomůže, můžete se obrátit na salóny krásy nebo kliniky estetické medicíny, kde vám jistě rádi pomohou a odborně vám vlasy ošetří buď pomocí speciálních kosmetických přípravků pro ošetření vlasů, nebo vám nabídnou vhodný zákrok, mezi které patří například vlasová mezoterapie nebo plazmaterapie. Vzhledem k relativně pomalému růstu vlasů, kdy vlasy vyrostou každý měsíc přibližně o 1 cm, lze účinnost léčby padání a zahuštění vlasů hodnotit až po třech až čtyřech měsících, neklesejte proto na mysli, pokud by se u vás nedostavil kýžený výsledek okamžitě po ošetření.

Svět Dnes na Facebooku
euro