Patříte k milovnicím kabelek a pyšníte se docela solidní výbavičkou? Pak se určitě mezi vašimi kráskami najdou kabelky kožené i látkové. Obě varianty mají něco do sebe. Kabelky patří k nejoblíbenějším doplňkům žen a mnohdy zastíní i boty. I když o ženách a obuvi by se daly psát romány. Vraťme se však ke kabelkám.

Ty mohou být z různých materiálů od textilních, přes háčkované, koženku, až po luxusní kůži. Právě kožené kabelky mají ty nejlepší vlastnosti. Čím jsou kožené kabelky tak výjimečné a proč zastiňují ty ostatní?

Kabelka jako nezbytný módní doplněk

Kožená kabelka, bude-li řeč o pravé kůži, zaujme na první pohled – láska na první pohled. Tou největší výhodou kožené kabelky je její odolnost a houževnatost/dlouhá životnost. Pokud máte doma kabelku koženkovou i koženou (pravou kůži) pak už jste si patrně všimla toho rozdílu.

Když budete kabelky vystavovat stejným rozmarům počasí, teplotním vlivům, koženka či napodobenina kůže začne brzy praskat a odírat se. Ztratí své kouzlo a rozhodně již nepůjde o reprezentativní model.  Kůže jakožto přírodní materiál je i příjemná na dotek a má kouzelnou a nezaměnitelnou vůni. Nicméně aby vydržela bez úhony je zapotřebí se o ni dobře starat. Čistit, vyživovat, impregnovat a zacházet s ní slušně – nepovalovat jako bágl někde na zemi apod.  Pokud však srovnáme životnost těchto dvou koženková a kožená – kožená je na tom lépe.

Koženou či látkovou?

Možná to teď vypadá, že pějeme ódy na kožené kabelky a zapomínáme na ty látkové, které jsou sice levnější, ale splní stejný úkol. I ty látkové mohou být IN. Jen se musí umět nosit a rovněž vyžadují správnou péči a přístup. Některé látkové kabelky je možno i prát v automatické pračce a ideálními společnicemi jsou především v létě a na jaře. Můžeme jimi krásně barevně doladit svůj outfit a díky skvělé ceně jich mít několik. Finančně nákladnější látkové kabelky do pračky nedávejte, většinou bývají impregnované a vyztužené. Ztratily by svůj tvar i ochranné schopnosti.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/model-993911-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/model-993911-150x150.jpgPR-leadersMóda a StylPatříte k milovnicím kabelek a pyšníte se docela solidní výbavičkou? Pak se určitě mezi vašimi kráskami najdou kabelky kožené i látkové. Obě varianty mají něco do sebe. Kabelky patří k nejoblíbenějším doplňkům žen a mnohdy zastíní i boty. I když o ženách a obuvi by se daly psát romány. Vraťme se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares