O klimatizacích koluje celá řada mýtů a pověstí. Drtivá většina lidí se domnívá, že škodí zdraví, ale stejně by bez ní zejména v létě neudělala ani krok. Klimatizace je skutečnou úlevou od horka, kdy je chladný vzduch to jediné, po čem toužíme. Mnozí lidé si však nechtějí klimatizaci pořizovat proto, že si myslí, že ji opravdu využijí jenom v létě. Je ale pravdou, že ji využijí i během zimy, jelikož s ní lze poměrně efektivně a levně vytápět. Není tedy důvod, proč do klimatizace neinvestovat, když je to společník jak na horké parné měsíce, tak na zimní chladnější dny. Možná vás odrazuje fakt, že nevíte, jak ji udržovat. To ovšem není žádná překážka, protože vám prozradíme, jak o klimatizaci pečovat.

Na úvod je ještě třeba říct, že pokud se bojíte zdravotních potíží, žádné nebudou, pokud budete dodržovat teplotní rozdíly mezi interiérem a exteriérem. Rozdíl by neměl být vyšší než šest stupňů Celsia.

Klimatizaci čistěte vždy po sezoně

Čištění klimatizace je velice důležité, vždyť nás vždy celou sezonu chrání před nečistotami ve vzduchu, které do sebe pohlcuje. Nečistoty se mohou v klimatizaci usazovat, proto se doporučuje ji čistit. Doporučujeme ji čistit vždy po sezoně.

V nejlepším případě byste i na údržbu klimatizace měli zavolat firmu, která vám ji montovala. Pokud si zavoláte třeba firmu Air-Klimont, určitě by vám tato firma měla provést i pravidelnou údržbu.

Když chcete vyčistit klimatizaci sami

Samozřejmě je tu možnost klimatizaci čistit i svépomocí. V takovém případě doporučujeme vypnout klimatizaci a opatrně sundat předfiltraci, což je součást klimatizace chránící přístup k chladícímu systému (zbytečně se tak nezanáší prachem). Pokud budete čistit plazmový filtr, který bývá napájený elektřinou, raději ho od prachu a roztočů vyčistěte pouhým štětcem. Čištění filtrů se provádí jednou za tři měsíce, pokud klimatizaci využíváte neustále, klidně ji vyčistěte i jednou za měsíc, aby nedocházelo ke špatnému proudění vzduchu z důvodu zanesení klimatizace.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vzduchotechnika.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vzduchotechnika-150x150.jpginfo@press-media.czTipyO klimatizacích koluje celá řada mýtů a pověstí. Drtivá většina lidí se domnívá, že škodí zdraví, ale stejně by bez ní zejména v létě neudělala ani krok. Klimatizace je skutečnou úlevou od horka, kdy je chladný vzduch to jediné, po čem toužíme. Mnozí lidé si však nechtějí klimatizaci pořizovat...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares