Domácnost pravých degustátorů kávových nápojů, by rozhodně měla disponovat něčím takovým, jako je mlýnek na kávu. Osobní příprava čerstvé kávy se v žádném případě nedá srovnávat s kávou zakoupenou, ač ve vakuovém obalu. Ta i přes úzkostlivou snahu totiž po určitém čase vyčpí a už třetí den si místo kávy zaléváte v hrníčku žbrundu. To se s mlýnek na kávu nikde nemůže stát – aroma bude vždy plné, stejně jako chuť, bohatost pěny a temnota barvy. Ačkoliv rozhodnutí o zakoupení mlýnku na kávu již padlo, ještě je tu jedna věc.

Budete chtít mlýnek ruční nebo elektrický?

Duševní odpočinek vs rychlost

Asi největším rozdílem mezi těmito dvěma druhy je rychlost. Zatímco elektrický mlýnek vám namele potřebnou dávku na kávu během několika sekund, s ručním mlýnkem na kávu se ještě na chvíli budete muset posadit. Rychlost sice hraje svou roli v mnoha ohledech, ale při přípravě kávy by neměla být tím hlavním, na co se zaměřit. Faktem sice je, že kávu máte připravenou prakticky hned, a to bez nepořádku kolem, ale právě o tento rozměr bude mít káva méně výraznou chuť. Více si ji vychutnáte, když se na chvíli posadíte s ručním mlýnkem na kávu a vypnete mozek. Při monotónní činnosti se vám zklidní tep i myšlenky a kávu potom mnohem více doceníte.

Pro sebe vs pro přátele

Je sice fajn vypnout u mletí kávy na mlýnku, jenomže něco takového není možné v případě, že v obývacím pokoji na svůj nápoj čeká deset lidí. Pokud si sami vychutnáváte kávu jenom výjimečně a mnohem častěji ji chystáte pro celou rodinu, potom se vám rozhodně vyplatí více mlýnek na kávu elektrický. Na ručním mlýnku na kávu byste se také mohli umlít.

Úspora místa vs estetické kvality

Nejen jako retro dekorace, ale také jako funkční součást domácnosti rozhodně více táhne mlýnek na kávu ručního charakteru. Na druhou stranu je ale nutné pro něj vyčlenit o trochu větší místo než pro elektrický mlýnek, který se snadno schová i do prostorově menší kuchyně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mlýnek-na-kávu-1024x681.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mlýnek-na-kávu-150x150.jpginfo@press-media.czTipyDomácnost pravých degustátorů kávových nápojů, by rozhodně měla disponovat něčím takovým, jako je mlýnek na kávu. Osobní příprava čerstvé kávy se v žádném případě nedá srovnávat s kávou zakoupenou, ač ve vakuovém obalu. Ta i přes úzkostlivou snahu totiž po určitém čase vyčpí a už třetí den si místo kávy zaléváte...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku