Mít hezký domov si přejeme všichni. A když se přitom cítíme bezpečně, je náš pocit ještě lepší. Abychom se o svůj domov nemuseli strachovat, je nutné zabezpečit naši domácnost kvalitními vstupními bezpečnostními dveřmi. Dovolte si být nároční a dopřejte si žádoucí vzhled dveří a zabezpečení zároveň.

Vypáčení či vysazení dveří

Standardní dveře lze velmi snadno vypáčit nebo vysadit. Pokud jsou ale opatřeny dostatečnými bezpečnostními prvky splňujícími parametry minimálně 2. nebo 3. bezpečnostní třídy, jakými jsou například tříbodový hákový zámek, tři plynule seřiditelné závěsy a tři pasivní čepy, šance na vloupání se rapidně sníží. 

Prokopnutí dveří

Důležitý je také materiál a konstrukce dveří, díky kterým nelze dveře prokopnout. Bezpečnostní dveře mohou být kovové nebo dřevěné s masivním rámem a s výplní z plné dřevotřísky. 

Oheň

Požár může propuknout nejen ve vašem bytě, ale také v bytech vašich sousedů, kdy nejste schopni ovlivnit, jak rychle se rozšíří. Abyste i v tuto chvíli ochránili svůj majetek, je vhodné mít vstupní dveře nejen bezpečnostní, ale také s dostatečnou protipožární ochranou. 

Nebezpečné výpary a zplodiny kouře

Protipožární ale i bezpečnostní dveře je možné a také vhodné doplnit o kouřotěsnou funkci, konkrétně s nimi vytvořit tzv. kouřotěsný uzávěr. Ten oceníte nejen u vstupních dveří, ale i u dveří do kotelny či garáže, kterými tak neprojdou výfukové či jiné plyny.

Okolní hluk

Doma si většinou potřebujeme především odpočinout, proto je hluk velmi nepříjemným faktorem. Pokud máte hlučný výtah ve společných prostorech, bydlíte v přízemí blízko vchodových dveří nebo máte hlasité sousedy, využijte u vstupních bezpečnostních dveří také zvukové izolace.

Únik tepla a vlhkost

V domácnosti je mnohdy potřeba oddělit vytápěné prostory od těch nevytápěných (garáže, sklepy nebo schodiště). Řešení nabízí speciální klima provedení, a to i u bezpečnostních vstupních dveří, které díky speciální AL vrstvě zabraňují pronikání vlhkosti nebo úniku tepla. 

Pří výběru dveří určitě kromě technických parametrů neopomínejte řešit ani design.  I tyto účelové a technicky vyspělé dveře mohou vypadat krásně a oživit interiér domácnosti.

Produktový tip: Bezpečnostní dveře RC3 GOLIAS v provedení Alegro 15 mají 3bodový hákový zámek, 3 závěsy a 3 pasivní čepy proti vysazení. Nelze je prokopnout, odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Sapeli, www.sapeli.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_bezpecnostni_dvere_DUBEN_I-1024x724.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_bezpecnostni_dvere_DUBEN_I-150x150.jpginfo@press-media.czZprávyMít hezký domov si přejeme všichni. A když se přitom cítíme bezpečně, je náš pocit ještě lepší. Abychom se o svůj domov nemuseli strachovat, je nutné zabezpečit naši domácnost kvalitními vstupními bezpečnostními dveřmi. Dovolte si být nároční a dopřejte si žádoucí vzhled dveří a zabezpečení zároveň. Vypáčení či vysazení dveří Standardní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku