Bydlení v nízkoenergetických domech je čím dál populárnější. Spousta lidí totiž za tím vidí úsporu za energie v budoucnu. Nicméně to není jediné, v čím se nízkoenergetické stavby liší od těch běžných. Nízkoenergetické domy na klíč jsou například natolik dobře větrané, že udržují po celý rok ty nejlepší tepelné parametry: to je výhodné pro zdraví člověka, ale také jako prevence proti plísním. Stavba takových domů je přívětivější také pro životní prostředí, protože spotřeba energie nyní i v budoucnosti je racionalizována.

Cena nízkoenergetického domu

Stavba nízkoenergetického domu je o něco dražší než stavby klasických domů. Aby mohl být dům nazýván nízkoenergetickým, musí splnit důležité tepelné parametry. A k tomu je zapotřebí použít při stavbě speciální materiál. Důležité je dbát na každý technický detail, který by mohl způsobit únik tepla. Také okna a dveře jsou poměrně velkou investici, protože i ony musí splňovat určité parametry a musí být vyrobeny z kvalitního materiálu. Doba životnosti zachování nízkoenergetických standardů je obvykle 30 let. Jaké mají standardy o domu na klíč můžete najít třeba na webu www.annikahouse.cz

Ziskovost nízkoenergetického domu

Byly provedeny studie, na základě kterých se posuzovalo, zda se vyplatí investovat do stavby dražšího nízkoenergetického domu. Ukázalo se, že z dlouhodobého hlediska se to vyplatí. Nízké provozní náklady dorovnají vyšší cenu stavby takového domu. Toto řešení navíc poskytuje bezpečí v situaci, kdy je obtížné předpovědět, jakými prostředky budete disponovat v budoucnosti.

Pasivní a energeticky úsporný dům

Lidé tyto pojmy občas zaměňují, což by se ale stávat nemělo. Jedná se o dva odlišné pojmy. Pasivní domy jsou ještě o něco přísnější na parametry, protože mají dovolenu nižší spotřebu energie než domy nízkoenergetické. Pasivní dům může spotřebovat energii na vytápění do 15 kWh/m2, ten nízkoenergetický si může dovolit spotřebu až 40 kWh/m2.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/house-1836070_1280-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/house-1836070_1280-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníBydlení v nízkoenergetických domech je čím dál populárnější. Spousta lidí totiž za tím vidí úsporu za energie v budoucnu. Nicméně to není jediné, v čím se nízkoenergetické stavby liší od těch běžných. Nízkoenergetické domy na klíč jsou například natolik dobře větrané, že udržují po celý rok ty nejlepší tepelné...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku