V dnešní době, kdy je trh doslova přesycen, můžeme vybírat oblečení nejrůznějších značek i materiálů. Značky bohužel hrají velmi často hlavní roli v rozhodovacím procesu zákazníka a materiál zůstává v pozadí zájmu. Některé firmy, většinou ty méně známé, se ale zaměřují právě na kvalitu materiálů a provedení. A právě takové pak vyhledávají mnohé maminky, které se nechtějí smířit s vysokou cenou značkového oblečení, aniž by za ně dostali pro své děti tu nejlepší kvalitu. Právě v tu chvíli se dostává do popředí materiál jakým bezesporu je právě merino.

Dětské merino pro každé mimino

Proč právě merino, říkáte si? Merino vlna má úžasné vlastnosti, v zimě zahřeje a v létě dokáže příjemně chladit. Dětské merino s větší gramáží, jako merino kukly, merino overaly či dětské funkční oblečení jsou do chladného zimního období skutečně ideální ochranou pro nejmenší až děti předškolního věku. Dětská trička a body z merino vlny s podílem hedvábí jsou naopak ideální volbou pro teplé měsíce, protože díky hedvábí jsou příjemně jemné a chladivé.

Merino oblečení pro dospělé

Díky svým unikátním vlastnostem se merino využívá v textilním průmyslu v mnohem větší šíři, než jakou je dětská móda, oděvy s podílem merino vlny rádi obléknou i dospělí. Prakticky každý, kdo ocení kvalitu, barevnou stálost a univerzální velikosti by měl vyzkoušet merino produkty značek Lambio, Skapi, Surtex a další, aby se přesvědčili o jeho vlastnostech a už nechtěli obléknout jiné.

Péče o merino – nic složitého

Mnoho zákazníků se vyhýbá vlněným materiálům v obavě, že péče o ně je složitá. Není to pravda, funkční vlastnosti zdaleka předčí případnou péči o merino. Vlněné oblečení lze prát v přípravcích určených pro vlnu běžně v pračce, na nižší stupeň. Co ale většina lidí neví, vlněné prádlo má díky obsahu lanolinu přírodní impregnaci, tedy menší sklony ke špinění, proto není nutné prát je tak často jako jiné materiály. U oblečení pro kojence, kde je ušpinění a nutnost praní na denním pořádku, je třeba myslet na to, aby fleky nezaschly. Proto vždy rychle namočte a následně vyperte. Merino rostoucí body i další produkty pro nejmenší tak udržíte po celou dobu v perfektním vzhledu a vydrží vašemu miminku skutečně několik měsíců.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nakrcnik.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nakrcnik-150x150.jpgPR-leadersMóda a StylV dnešní době, kdy je trh doslova přesycen, můžeme vybírat oblečení nejrůznějších značek i materiálů. Značky bohužel hrají velmi často hlavní roli v rozhodovacím procesu zákazníka a materiál zůstává v pozadí zájmu. Některé firmy, většinou ty méně známé, se ale zaměřují právě na kvalitu materiálů a provedení. A právě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku