Pohovor slouží k tomu, aby personalista z dlouhé řady zájemců vybral toho, kdo je pro danou pozici nejvhodnějším kandidátem. Má za úkol zjistit, jak se hodíte do dané firmy a do týmu, který už v ní pracuje. Vy můžete pohovor využít stejným způsobem – na základě něj pak zhodnotíte, zda je pro vás daná pracovní pozice stále zajímavá, nebo zda pro vás bude lepší se porozhlédnout jinde. Aby to ale bylo možné, je nutné, aby pohovor byl vedený jako dialog, ne jako výslech. Pro mnohé lidi je pracovní pohovor něco jako noční můra. Pokud je to i váš případ, nezoufejte. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se na pracovní pohovor připravit, abyste byli v den D klidní a podali co nejlepší výkon.

Hlavní je část před samotným pohovorem

Pokud má daná firma vlastní web, projděte si ho. Třeba vás inspiruje k nějakým otázkám, na které byste se na konci pohovoru rádi zeptali. A pokud máte nějakého známého, který už u daného zaměstnavatele pracuje, určitě toho využijte a zjistěte od něj všechno, co by se vám mohlo hodit. Než dorazíte na pohovor, zamyslete se nad tím, proč vlastně po dané pracovní pozici toužíte. Které z částí vašeho životopisu nejvíce odpovídají požadavkům zdůrazněným v inzerátu? Co z vás dělá ideálního kandidáta na danou pracovní pozici? Podívejte se na nejčastější otázky, které u pohovorů padají a zkuste si na ně co nejlépe zformulovat odpovědi, ať předejdete zbytečným překvapením a nemusíte zoufale přemýšlet nad každou odpovědí.

V samotný den D

Na pohovor byste se měli dostavit v čistém a upraveném oblečení, které vyberete s ohledem na firmu a pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Tento krok nepodceňte, protože oblečení hraje významnou roli v tom, jak na první pohled na personalistu zapůsobíte. Před pohovorem se určitě vyplatí si naplánovat cestu na dané místo. Najděte si, kudy se tam nejpohodlněji dostat, ať už pojedete vlastním autem nebo MHD. Nechte si na cestu dostatek času, abyste tam dorazili ideálně s 5-10 minutovým předstihem. Čas navíc můžete využít na to, že si znovu pročtete inzerát, a zkusíte ho propojit se svým životopisem. A než vejdete do místnosti, kde se bude pohovor odehrávat, narovnejte se, zhluboka se nadechněte a usmějte se. Je to sice velmi malý a jednoduchý krok, ale s vaší psychikou dokáže udělat divy a budete se díky němu cítit sebevědoměji.

Rady a tipy nám poskytla společnost 123jobs Media s.r.o., provozovatel pracovních portálů, kde najdete tisíce nabídek inzerce práce , více na portálech 123jobs.cz , Abecedaprace.cz a Nejlepsibrigady.cz. 

123jobs recenze - personalistkahttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pracovni-pohovor.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pracovni-pohovor-150x150.jpginfo@press-media.czPoradnaPohovor slouží k tomu, aby personalista z dlouhé řady zájemců vybral toho, kdo je pro danou pozici nejvhodnějším kandidátem. Má za úkol zjistit, jak se hodíte do dané firmy a do týmu, který už v ní pracuje. Vy můžete pohovor využít stejným způsobem - na základě něj pak zhodnotíte, zda je pro...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku