S nástupem zimní sezóny se policisté při svých kontrolách zaměřují mnohem častěji na kontrolu osvětlení vozu a na stav pneumatik vozidla. Pohlídejte si proto stav opotřebení zimních pneumatik a zjistěte, co znamená, pokud máte pneumatiky sjeté nerovnoměrně. Jedině tak se vyhnete pokutě nebo špatnému technického stavu vašeho dvoustopého miláčka.

Pohlídejte si hloubku dezénu!

Při běžné kontrole se nyní policisté zaměřují i na stav pneumatik. Ke kontrole hloubky dezénu u jednotlivých pneumatik využívají hloubkoměr, tedy přístroj určený právě k měření hloubky dezénu pneumatiky. Mohou také využít indikátory opotřebení hlavních drážek na dezénu pneumatiky, ty bývají uváděny pod zkratkou TWI. Hloubka dezénu u zimní pneumatiky je zákonem stanovena na 4 mm a více. U některých pneumatik to bývá vyznačeno symbolem sněhové vločky na bočnici.

Čas na kontrolu a výměnu pneumatik. Lepší je zajet do pneuservisu.

Pokud u svých pneumatik zjistíte, že již mají hloubku dezénu opotřebenou, vydejte se nejlépe do nejbližšího pneuservisu. Většina velkých měst nabízí širokou škálu pneuservisů, kde vám kola zkontrolují a případně hned vymění. Vy se tak vyhnete pokutě, která by v případě ojeté pneumatiky v zimních měsících byla sázkou na nepříjemnou jistotu. Nehledě na fakt, že pro bezpečnou jízdu je třeba si stav pneumatik ohlídat.

Nerovnoměrně sjeté pneumatiky? Geometrie kol je důležitá!

Zbystřit byste také měli v případě, že při běžné kontrole pneumatik vašeho vozidla zjistíte, že kola jsou sjeta nerovnoměrně. Může se totiž stát, že máte špatnou geometrii kol. K té mohlo dojít klidně při posledním vymetení díry v silnici, která prostě byla až příliš velká. Nic nového na českých silnicích. Geometrie kol by měla být součástí každoroční kontroly v pneuservise. Jednoduše vám seřídí sbíhavost předních a zadních kol, seřídí i odklony kol – a vy máte po starostech!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-test-pneu-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-test-pneu-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoS nástupem zimní sezóny se policisté při svých kontrolách zaměřují mnohem častěji na kontrolu osvětlení vozu a na stav pneumatik vozidla. Pohlídejte si proto stav opotřebení zimních pneumatik a zjistěte, co znamená, pokud máte pneumatiky sjeté nerovnoměrně. Jedině tak se vyhnete pokutě nebo špatnému technického stavu vašeho dvoustopého miláčka. Pohlídejte...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares