Pejsek je stále tím nejčastějším domácím mazlíčkem. Lidé si ho pořizují zejména tehdy, kdy se cítí sami nebo kdy potřebují mít přítele stále po svém boku. Říká se, že pejsek je příprava na miminko, nemůžeme se tedy divit tomu, že si pejska pořizují zejména mladé páry, které chtějí zjistit, jestli se o pejska společně dokážou postarat či nikoliv. Stejně jako pro miminko, tak i pro pejska se musí pořídit základní výbavička, která obsahuje hned několik věcí. Zaměřme se konkrétně na tři nejdůležitější, které ocení nejen pejsek, ale také samotní majitelé.

Samozřejmě základní výbava obsahuje mnohem více věcí než jen tři, které si níže zmíníme. Výbavička pro pejska je široký pojem. Pojďme si však zmínit to nejdůležitější, bez čeho se pejsek neobejde.

Pelech pejskovi ukazuje, kde je jeho místo

Pelech pro pejska není jenom místo, kde spí. Je to také něco, co mu říká, kde je jeho místo. Pelech pro pejska můžete koupit v mnoha barvách, tvarech a z mnoha zajímavých materiálů. Takzvané textilní boudy volte tehdy, kdy bude pelíšek pro psa umístěn na chladném místě s možným průvanem. Vysoké strany boudy zabrání průchodu průvanu a pejsek tak bude v naprostém bezpečí. Pokud pelíšek umístíte do vytápěného prostoru, postačí klasické pelechy oválného tvaru, které mohou svou barvou ladit do interiéru.

Hárací kalhotky nesmí postrádat žádná fenka

Majitelé fenek se musí smířit s tím, že dvakrát do roka budou čelit takzvanému hárání. Hárání je naprosto běžný jev vyskytující se u fenek. V tomto období, které trvá obvykle čtrnáct až dvacet dní, je nutné držet od fenky všechny psí společníky. S tím mohou pomoct hárací kalhotky, které nejen, že ochrání domácnost před ušpiněním, ale také eliminují pach fenky, který je pro psy v době hárání velkým lákadlem.

Šátečky pro parádu

Méně potřebným doplňkem, přesto krásným doplňkem jsou šátečky, které se obvykle uchycují na obojek pejska. Díky šátečku tak každý pozná, o jaké pohlaví se jedná.

Vše najdete na eshopu Iridog.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pes-pritel-cloveka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pes-pritel-cloveka-150x150.jpginfo@press-media.czTipyPejsek je stále tím nejčastějším domácím mazlíčkem. Lidé si ho pořizují zejména tehdy, kdy se cítí sami nebo kdy potřebují mít přítele stále po svém boku. Říká se, že pejsek je příprava na miminko, nemůžeme se tedy divit tomu, že si pejska pořizují zejména mladé páry, které chtějí zjistit,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku