Jaké koníčky mají pánové? Co nejraději dělají ve svém volném čase? Kromě toho, že drtivá většina mužů sportuje, mnozí lidé se věnují rybolovu. Rybaření je pro mnohé muže oddechový koníček, při kterém jsou jen sami a voda. Často jsou revíry pro ně místo, kde si mohou odpočinout od svých drahých a neustále mluvících poloviček. Někteří rybáři však chtějí klasický rybolov trochu obměnit, a tak vyzkouší noční rybolov, který už lze zařadit do skupiny adrenalinových sportů.

Chytat ryby brzy ráno nebo během dne, to je něco, co umí každý. Jenže chytat ryby v noci? To je um, který s sebou nese pěknou dávku adrenalinu a napětí. Noční rybolov je adrenalin, ke kterému se však potřebuje zvláštní vybavení. Prozraďme si všechno o tomto upgradu známého nejen mužského koníčku.

Jaké ryby během nočního rybolovu chytím?

K nejčastěji pokládaným otázkám týkajících se nočního rybolovu patří také otázka, jaké úlovky během nočního rybolovu budou, jaké ryby lze během nočního rybolovu chytit. K nejčastěji chytaným rybám patří hlavně candát obecný, kterého lze lovit na takzvanou mrtvou rybičku. Kromě candáta můžete chytit také sumce velkého což je drahá ryba, která loví právě v noci. Nejednou se však stalo, že rybáři chytili na kapří kuličky třeba kapra.

Jak se vybavit na noční rybaření

Jak jsme zmínili, noční rybolov si žádá trochu jiné vybavení, než jaké si sebou nesete běžně. Potřebovat se kromě prutu, navijáku a krmných boilies bude také světlo, abyste mohli zaznamenat záběr a abyste viděli na navazování nebo nastražování návnady. Nejčastěji si s sebou rybáři nosí obyčejné svítky, které umístí do sklenice, jindy si berou diodové čelenky nebo chemické světlo.

Pokud budete lovit na položenou, bude se vám hodit hlavně intenzivní umělé světlo, kromě toho také zvukové hlásiče nebo svítící číhátka. U splávku se při lovení na položenou používá chemické světlo zvané lámačka, která se připevní ke splávku pomocí trubičky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/velká-ryba-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/velká-ryba-150x150.jpginfo@press-media.czZahradaJaké koníčky mají pánové? Co nejraději dělají ve svém volném čase? Kromě toho, že drtivá většina mužů sportuje, mnozí lidé se věnují rybolovu. Rybaření je pro mnohé muže oddechový koníček, při kterém jsou jen sami a voda. Často jsou revíry pro ně místo, kde si mohou odpočinout od svých...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku