Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. A jedná se o opravdu věrného parťáka, vždyť nás doprovází už dlouhá staletí a dělá tak náš život hezčím. Víte ale, jak udělat šťastným jeho? Stačí „jen“ uspokojit jeho potřeby. Přinášíme pár tipů, které vám mohou posloužit jako inspirace.

Pečujte o jeho zdraví

Zdraví je samozřejmě na prvním místě. Platí totiž, že zdravý pes rovná se šťastný pes. Choďte s ním na pravidelné veterinární prohlídky, pečujte o jeho chrup, oči, uši, hlídejte jeho životosprávu. Dávejte mu kvalitní krmivo pro psy, které mu bude nejen chutnat, ale zároveňbude obsahovat vše, co jeho organismus potřebuje s ohledem na věk, rasu i aktivitu. Dopřejte mu i nejrůznější doplňky stravy pro psy, které ho udrží v dobré kondici co nejdelší dobu.

Věnujte mu čas

Pes vyžaduje vaši pozornost a váš čas, nestojí tedy o to, aby byl zavalen nejrůznějšími hračkami a všemožnými dárky. Jediné, co opravdu potřebuje, je vaše společnost. Jakmile si ho tedy pořídíte, budete muset počítat s tím, že si každé ráno trochu přivstanete, večer se budete muset zvednout od sledování televize nebo odlepit oči od počítače a mobilu. Vyrazte s ním na procházku každý den bez ohledu na počasí a alespoň půl hodiny denně se mu věnujte. Vyzkoušet můžete i různé psí sporty, jako třeba agility nebo dogpuller.

Stanovte pravidla

I psi potřebují určitá pravidla a mantinely, na jejichž dodržování byste měli lpět, stejně jako na respektování pokynů. Buďte opravdu důslední, psi totiž potřebují řád, jinak jsou zmatení a ve stresu. Nemůžete jim jeden den něco dovolit a další je za to stejné pokárat, nerozumí výjimkám. Za dobré chování a vynaloženou snahu ho nezapomeňte pochválit a patřičně ho odměnit. Kromě vlídného slova ho potěšte také nějakým drobným slovem, ale při ruce vždy mějte i nějaký sušený pamlsek pro psy.

Dopřejte mu klid

Stejně jako lidé občas zatouží uchýlit se na klidném místě, kde je nebude nikdo rušit, i čtyřnozí chlupatí tvorové mají podobná přání. Dejte mu proto možnost, aby si mohl odpočinout od vaší společnosti i veškerého hluku. Většinu času doma prospí, tak mu dopřejte maximální pohodlí. Uvidíte, jak vám bude vděčný!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag.cz-pes-na-prodej-levne-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag.cz-pes-na-prodej-levne-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníŘíká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. A jedná se o opravdu věrného parťáka, vždyť nás doprovází už dlouhá staletí a dělá tak náš život hezčím. Víte ale, jak udělat šťastným jeho? Stačí „jen“ uspokojit jeho potřeby. Přinášíme pár tipů, které vám mohou posloužit jako inspirace. Pečujte o...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares