Pořídili jste si nové bydlení a přemýšlíte nad tím, jak jej zařídit tak, aby bylo útulné, praktické a zároveň vypadalo skvěle? Nechte si poradit, jak ze svého bytu nebo domu udělat domov, který bude odrážet nejen vaši náladu a povahu, ale také vkus a smysl pro design.

1) Aby vaše bydlení bylo útulné a působilo příjemných dojmem, tak využijte závěsy, přehozy a polštáře. Nebojte se využít možnosti sedět na dřevěné podlaze, která je hřejivým materiálem, který je příjemný na dotek. Klidně si dejte na podlahu pár větších polštářů a vyzkoušejte minimalistický styl bydlení.

2) I když si vyberete dřevěnou podlahu, u které chcete, aby byla vidět a doplnila vzhled celé místnosti, tak se nebojte koberce. Můžete si pořídit koberec s vyšším vlasem třeba jen doprostřed místnosti. Využít můžete také umělé kožešiny, které skvěle doladí celkový design vašeho bydlení.

3) Co se týče závěsů a přehozů, tak k sobě mohou ladit, ale kombinovat můžete i různé barvy a vytvořit zajímavý kontrast. Závěsy můžete vybrat i větší a těžší a zajistit si tak v bytě nebo domě větší teplo. Do malých pokojů však dejte raději vzdušnou záclonu nebo lehký závěs ve světlých nebo pastelových barvách.

4) Pokud chcete vyzkoušet něco nového, tak do svého interiéru vpusťte retro prvky. Vybrat si můžete například ratanové nebo bambusové doplňky, dekorace nebo celý nábytek. Přírodní materiály se hodí jak k dřevěné podlaze, tak k vinylové nebo ekologické podlaze Purline.

5) Vyzkoušet můžete také zdobný styl, kde se spojují moderní prvky s přírodou. Například můžete vybrat zajímavé lustry a stínidla, které dokážou vytvořit útulnou, ale i tajuplnou atmosféru. Pro milovníky industriálního stylu je ideální kombinace oceli, skla a betonu.

6) Ve svém domě ani bytě byste neměli mít příliš dekorací, příliš nábytku ani věcí, které jsou nefunkční, nepraktické a neplní ani designové účely. Vyberte si jeden hlavní doplněk nebo výraznou dekoraci, která se hodí do interiéru, a k tomuto kousku laďte zbytek.

7) Určitě každý zná pořekadlo, že v jednoduchosti je krása. V bydlení to opravdu platí. Bydlení by nemělo být přeplácané, zbytečně přezdobené a měli byste se zbavit všech zbytečností, které kazí celkový dojem z bytu.

8) Nebojte se vyzkoušet něco nového. Může se jednat o vinylovou nebo laminátovou podlahu s neotřelým vzorem nebo také obraz, plastiku nebo grafiku, kterou můžete navíc i nasvítit a podpořit tak její originální a jedinečný vzhled.

9) Základem vašeho bydlení je podlaha, okna, nábytek a kuchyňská linka. Těchto věcí si každý všimne ihned a jsou největšími částmi bydlení. Dejte si tedy záležet na jejich výběru.

10) Co se týče barev, tak vždy ve svém bydlení vybírejte barvy podle toho, jaké se vám líbí, jaké máte rádi a jak na vás konkrétně působí. Oblíbená je elegantní bílá, stejně jako moderní šedá nebo přírodní barvy, které působí čistě, upraveně a hlavně také svěže.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lotabel-renovace-podlahy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lotabel-renovace-podlahy-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníPořídili jste si nové bydlení a přemýšlíte nad tím, jak jej zařídit tak, aby bylo útulné, praktické a zároveň vypadalo skvěle? Nechte si poradit, jak ze svého bytu nebo domu udělat domov, který bude odrážet nejen vaši náladu a povahu, ale také vkus a smysl pro design. 1) Aby vaše...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku