Nejraději byste v chladné dny zalezli do postele, přikryli se teplou dekou a vylezli až na jaře? Poradíme vám, jak si zpříjemnit podzimní a zimní období a co nejvíc si jej užít. Nebojte se jednotlivé tipy kombinovat a zapojte i své blízké a rodinu.

1) Buďte aktivní

Zkuste si naplánovat co nejvíc aktivit. Klidně si napište seznam toho, co chcete na podzim a v zimě stihnout. Může to být pouštění draka, lampionový průvod nebo třeba procházka v lese plném listí, případně v zimě plném sněhu. Užívejte si každý den naplno, rozhodně nemusíte sedět jen doma. Využijte čas, kdy nemusíte pracovat na zahradě i k tvůrčím aktivitám. Přihlašte se do kurzu malování nebo třeba do kurzu masáží. Naučte se něco nového a konečně si udělejte čas i na své koníčky.

2) Vyzkoušejte domácí pečení

Díky domácímu pečení prohřejete a navíc ještě provoníte svůj domov. Využijte sezónní ovoce, ať už se jedná o jablka, hrušky nebo třeba švestky. Připravte sladké pochoutky, které si přímo vybízí o kombinaci s oblíbenou horkou kávou z kapslí. Vaše chuťové buňky potěší i dýňový koláč nebo třeba cuketový perník. Nabídněte tyto dobroty rodině, ale klidně s nimi potěšte i své kolegy v práci.

3) Podávejte horký nápoj

Chcete dodržovat pitný režim a nedaří se vám v chladné měsíce pít dostatečné množství pitné vody? Pamatujte na to, že vodu nemusíte pít studenou, klidně si dopřejte vlažnou vodu s citronem a bylinkami ze zahrady. Vyzkoušejte však můžete ovocné i bylinkové čaje. Vyzkoušejte také zelený čaj Matcha, který vám dodá energii a podpoří vaši vitalitu. Z horkých nápojů si můžete dopřát chutnou kávu z profesionálního kávovaru, ale také oblíbené chai latté, případně horkou čokoládu.

4) Otužujte se

Posilujte svou imunitu a začněte s otužováním. Nejdříve zkuste odložit pár svršků a užijte si krátkou procházku kolem domu nebo na zahradě, bez několika vrstev oblečení. Poté můžete přidat studenou sprchu. Začněte střídáním teplé a studené teploty, až pro vás studená sprcha bude příjemnou ranní vzpruhou. Vyzkoušet můžete i koupání v rybníku nebo jinde v přírodě.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/matcha-powder-4402675_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/matcha-powder-4402675_960_720-150x150.jpgsvet zenyRodina a vztahyTipyZdravíkávovar,matcha čaj,zelený čajNejraději byste v chladné dny zalezli do postele, přikryli se teplou dekou a vylezli až na jaře? Poradíme vám, jak si zpříjemnit podzimní a zimní období a co nejvíc si jej užít. Nebojte se jednotlivé tipy kombinovat a zapojte i své blízké a rodinu. 1) Buďte aktivní Zkuste si naplánovat co...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku