Pokud se na trhu s nemovitostmi nevyznáte, může být prodej nemovitosti náročný úkol. Nezoufejte a inspirujte se tipy a radami, které vám prodej nemovitosti ulehčí a také urychlí.

1) Nejdůležitějším krokem, který byste měli při prodeji domu nebo bytu zvážit je výběr spolehlivé realitní kanceláře. Velkou výhodou bude to, že se tak zbavíte velkého množství povinností, které na sebe převezme realitní makléř. Ten vám pomůže vyřešit veškerou dokumentaci, zodpoví otázky kupujících a navíc vám bude k dispozici i při prohlídkách domu nebo bytu.

2) Pokud chcete svou nemovitost prodat rychle a za odpovídající cenu, je důležité vědět, jak se aktuálně pohybují ceny domů a bytů v dané lokalitě. Některé tyto údaje můžete odhadnout, více vám však pomohou komplexní služby realitní kanceláře.

3) Prodej nemovitosti začíná inzerátem a fotografiemi, to je ten první krok, který vám přitáhne potenciální kupce. Je na vás, zda si nemovitost nafotíte sami nebo využijete služeb profesionálního fotografa. Myslete vždy na to, aby interiér působil svěže, prosvětleně a příjemně.

4) Pokud prodáváte dům, kde jste strávili dětství nebo zde vyrostli, jen velmi těžko budete stanovovat reálná cena nemovitosti. Oprostěte se od emocí nebo nechte stanovení ceny na realitním makléři. Ten bude vědět, za jakou cenu se může daná nemovitost prodat a dokáže efektivně zohlednit zřejmé kvality a parametry domu nebo bytu.

5) Nikdy nezapomínejte na férový přístup. Ať už prodáváte nemovitost svépomocí nebo jste se chytře obrátili na spolehlivou realitní kancelář, tak se snažte sdělit vše, co o dané nemovitosti víte. Informace o existenci věcného břemene, nutnosti rekonstrukce či spotřebě energie, které většinu kupujících zajímá, si v žádném případě nenechávejte pro sebe.

6) Často prodává první dojem a kupující již po pár minutách ví, zda se mu daná nemovitost líbí nebo ne. Nezapomeňte dům před prodejem uklidit, odstranit zbytečnosti a pomozte tak rychlému, jednoduchému a příjemnému prodeji.

7) Některé dotazy kupujících vás mohou překvapit nebo zaskočit, je dobré, abyste byli překvapeni na všechno. V ideálním případě nechte odpovídat realitního makléře, který ví, jak zdůraznit přednosti domu a převýšit jimi možné nedostatky.

8) Pokud chcete dům prodat opravdu rychle, ať už z osobních nebo ekonomických důvodů, tak jej nemusíte prodávat pod cenou. Využijte služeb realitní kanceláře, která dokáže stanovit reálnou prodejnou cenu, připravit líbivou reklamu a propagaci a dům tak můžete prodat dřív a jednodušeji než kdybyste se o toto snažili své pomocí.

Prodej nemovitosti není nic lehkého, je vhodné, když se můžete spolehnout na komplexní služby makléře, který vám ušetří spoustu času, energie a starostí. Nechte největší část práce na něm a prodej domu pro vás bude příjemnou a pohodovou záležitostí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/relaxing-1979674_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/relaxing-1979674_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníPokud se na trhu s nemovitostmi nevyznáte, může být prodej nemovitosti náročný úkol. Nezoufejte a inspirujte se tipy a radami, které vám prodej nemovitosti ulehčí a také urychlí. 1) Nejdůležitějším krokem, který byste měli při prodeji domu nebo bytu zvážit je výběr spolehlivé realitní kanceláře. Velkou výhodou bude to, že...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares