Nevíte, co dělat o víkendu nebo si s rodinou a přáteli chcete užít delší výlet? Neváhejte a navštivte nejzajímavější místa České republiky. Můžete si užít přírodu, historii, ale také se vzdělávat nebo si užít trochu adrenalinu. Vyberte si, kam si se svými blízkými během letních víkendů zajedete na výlet.

Obří sud Javorník – Liberecko

Pokud máte rádi adrenalin a nechcete si jej užívat jen díky starostem spojeným se zabezpečením auta na prázdninových cestách a výletech a milujete letní i zimní sport, tak bude Obří sud Javorník to pravé. Užít si zde můžete skicross, bicroos nebo třeba také travní lyžování.

Centrum experimentální archeologie – Všestary

Vyjet si můžete do muzea, kde uvidíte pravěk, a to i jeho podsvětí, život a nebe. To vše ve třech patrech, kde nebude chybět krajina, pravěké nálezy, kostra mamuta a také jeskyně, kde můžete proniknout do života lovců mamutů.

Obora Žleby – Kutná Hora

Pokud patříte mezi milovníky zvířat, tak si nenechte ujít oboru Žleby, kde se můžete setkat s bílými jeleny. Výlet autem se vám bude líbit a můžete navštívit také Kutnou horu. Kromě bílých jelenů uvidíte také výstavu dravců, sov, muflonů a vodních ptáků.

Naučná stezka Šebek – Velké Meziříčí

Zajímavým výletem je také stezka Šebek – tříkilometrová trasa po lesní cestě, na níž potkáte velké množství mravenišť a dozvíte se mnoho zajímavostí s nimi spojených. V neposlední řadě si užijete chvíle se svými nejbližšími a neopakovatelné zvuky a vůně lesa.

Papouščí zoo Bošovice – Vyškovsko

Tato zoo je jediná svého druhu a v Česku podobnou podívanou jinde nenajdete. Vydejte se na příjemný výlet a užijte si více než sto voliér s exotickými papoušky. Poznat můžete i ohrožené druhy a zjistíte, proč jsou papoušci chytřejší než psi.

Zábavné Mirakulum – Milovice nad Labe

Ideálním výletem pro děti, ale také pro dospělé je zábavné centrum Mirakulum. Těšit se můžete na hry, zábavu, zvířata, stromy a kromě pobavení se zde děti mohou naučit i něco nového. Užijte si zde příjemný čas s rodinou.

Vojenské muzeum – Rokycany

Milovníci historie zajásají. Navštivte vojenské muzeum, které se zaměřuje na vozidla, těžkou bojovou techniku a také výstroj a výzbroj armády Československa do roku 1938. Tento zážitek ocení hlavně muži, ale naučit něco nového se zde může každý.

Ať už se vydáte na jakýkoliv z těchto výletů, tak si volný čas s rodinou a přáteli co nejvíce užijte. Dbejte na bezpečnou jízdu, zkontrolujte, aby bylo auto ve skvělém technickém stavu, zajistěte bezpečnost vašeho vozidla autoalarmem nebo autoklíčem s imobilizérem a vydejte se za zážitky, poznáním a odpočinkem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/USA--1024x692.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/USA--150x150.jpginfo@press-media.czSportNevíte, co dělat o víkendu nebo si s rodinou a přáteli chcete užít delší výlet? Neváhejte a navštivte nejzajímavější místa České republiky. Můžete si užít přírodu, historii, ale také se vzdělávat nebo si užít trochu adrenalinu. Vyberte si, kam si se svými blízkými během letních víkendů zajedete na výlet. Obří sud...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku