I když nelze účinky přírodní léčby přeceňovat, může v mnoha případech pomoci. Platí to i v případě méně závažných forem angíny. Poradíme vám, co vám při angíně pomůže místo průmyslově vyráběných antibiotik.

Léčba angíny bez chemie

Nezbytnou součástí léčby je klid na lůžku, dostatečný příjem tekutin (zvláště bylinné čaje) a zvýšení příjmu vitaminu C. Konzumujte potraviny s vysokým obsahem vitaminu C (např. kiwi, papáju, brokolici). Je rozšířeným mýtem, že nejvíce vitaminu C obsahují citrusy. Hodně céčka vám naopak dodají šípky, takže popíjení šípkového čaje je ideální součástí léčby.

Přírodní antibiotika

Osvědčenými přírodními léčebnými prostředky jsou česnek a cibule. Platí to i v případě angíny. Česnek a cibule patří mezi přírodní antibiotika. Nejsilnější účinky mají v syrové formě. Z cibule i česneku si můžete rovněž uvařit nálev. Z česneku můžete rovněž připravit silnou polévku. Účinnou pomocí při angíně je také teplý obklad z cibule. Nadrobno nakrájíte cibuli a uvaříte ji. Následně uvařenou cibuli vložíte do kusu látky, který přiložíte na hrdlo.

Rovněž med je přírodním antibiotikem. Jezte ho po lžičkách několikrát denně. Mezi další přírodní antibiotika patří kurkuma, zázvor, skořice, kari, kardamon. Při angíně je rovněž vhodný esenciální olej z oregana.

Protizánětlivé prostředky

Na angínu vyzrajete i díky přírodním protizánětlivým prostředkům. Pomůže vám kůra z bílé vrby a lněná semínka. Z vrbové kůry můžete připravit odvar nebo si kupte kůru z bílé vrby ve formě kapslí. Ze lněných semínek můžete připravit teplý obklad. Semínka nejprve povařte v mléce, a pak je rozdrťte na kaši. Vzniklou směs vložíte do kusu látky. Obklad přiložte vždy večer a ponechte působit až do rána.

Kloktadla

Při angíně využijte rovněž kloktadla. Vhodné je kloktat slanou vodu a odvar z heřmánku či šalvěje. Podle babských rad je také dobrým kloktadlem panák slivovice, doporučuje se při začínající angíně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/přírodní-léčba-angíny-titulka-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/přírodní-léčba-angíny-titulka-150x150.jpgPR-leadersZdravíZprávyI když nelze účinky přírodní léčby přeceňovat, může v mnoha případech pomoci. Platí to i v případě méně závažných forem angíny. Poradíme vám, co vám při angíně pomůže místo průmyslově vyráběných antibiotik. Léčba angíny bez chemie Nezbytnou součástí léčby je klid na lůžku, dostatečný příjem tekutin (zvláště bylinné čaje) a zvýšení příjmu vitaminu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku