Rozhodli jste se, že nadcházející léto se už bez bazénu neobejdete, a řešíte, kdy a jaký bazén si pořídit? Pak tento článek bude tím pravým průvodcem právě pro vás. Mnozí z vás si možná pomyslí, že na bazén je přece ještě dost času, když sotva nasněžilo a lyže jste ještě ani pořádně neprovětrali, ale opak je pravdou. Čas na samotnou realizaci bazénu určitě ještě je, ovšem s koupí se vyplatí využít aktuálních slev. V plné letní sezóně budou ceny podstatně vyšší a často už i květen nabídne dostatečně vysoké teploty pro koupání, tak je dobré být připraveni včas.

Jak vybrat ten správný bazén?

Výběr bazénu je relativně složitý, pokud nemáte dostatek informací. Nezáleží totiž pouze na ceně, kterou jste ochotni investovat, a velikosti, která je většinou dána prostorem vaší zahrady. Velkou pozornost je třeba věnovat materiálu, ze kterého jsou zahradní bazény vyrobeny. Ten ve velké míře určuje jejich životnost. Na výběr jsou obvykle bazény fóliové nebo keramické do země, dále pak moderní bazény přelivové  nebo tradiční skimmerové. Zatímco u fóliových bazénů je třeba počítat s kratší životností, u ostatních jmenovaných je životnost skutečně velmi dlouhá. Jedna česká firma dokonce vyvinula vlastní typ materiálu nazvaný Albistone. Bazény vyrobené z tohoto materiálu se mohou pochlubit životností až padesát let, a to zejména díky unikátním vlastnostem, jakými jsou maximální odolnost proti mechanickému poškození, mrazuvzdornost a vysoká barevná stálost. Díky kombinaci těchto faktorů vypadají plastové bazény velmi pěkně po celou dobu své životnosti.

Vyplatí se řešit zastřešení bazénu?

Pokud se rozhodnete pro realizaci nového bazénu, pak rozhodně zauvažujte i o jeho zastřešení. Nejedná se jen o způsob, jak si o pár dní prodloužit sezónu či pomocníka při deštivém, ale teplém, počasí. Zastřešení bazénu totiž bazén i chrání a pomáhá jej udržovat čistý a vodu v něm teplejší.

Nikdy neslevujte z nároků na kvalitu!

Ať už se jedná o bazény samotné či bazénové příslušenství, bez kterého se údržba žádného bazénu neobejde, vždy vybírejte kvalitní výrobce či prodejce. Bazén není investice na pár let, a tomu by měla odpovídat jeho kvalita. Nenechte se proto ošálit levnými produkty za nápadně nízké ceny. Počkejte si raději na výhodnější akci některého z renomovaných výrobců a nechte si od nich poradit. Pak už vás budou čekat jen dlouhé roky pohodového relaxu na vlnách vašeho vlastního bazénu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bazény-albixon-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bazény-albixon-titulka-150x150.pngPR-leadersBydleníTipyZahradaRozhodli jste se, že nadcházející léto se už bez bazénu neobejdete, a řešíte, kdy a jaký bazén si pořídit? Pak tento článek bude tím pravým průvodcem právě pro vás. Mnozí z vás si možná pomyslí, že na bazén je přece ještě dost času, když sotva nasněžilo a lyže jste...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares