Spolehlivostí oblíbených autozastaváren Praha nadchne každého, kdo potřebuje finanční hotovost. Díky tomu, že za půjčku ručíte vlastním vozem, peníze získáte velmi rychle a bez dalekosáhlého prověřování, jaké by vás čekalo v bance. To je velká výhoda, protože když potřebujete peníze, zpravidla je potřebujete ihned.

Půjčíte si, kolik potřebujete

Princip zastavárny jako takové je velice jednoduchý, za předmět dostanete peníze na ruku, jak se dočtete zde.  Pokud se chystáte zastavit auto, zpravidla můžete získat ž 80 % z ceny vozu. Pokud máte novější vůz v dobrém technickém stavu, můžete díky tomu dosáhnout i na poměrně vysoké finanční částky. Můžete si ale půjčit i menší částku než maximum, které vám zastavárník nabídne. Záleží jenom na vás, kolik peněz aktuálně potřebujete.

Když chcete s autem jezdit, platíte víc

Dokonce je na vás i to, zda s vozem budete jezdit v době zástavy, nebo ne. Počítejte ale s tím, že zástava vás vyjde dráž na úrocích, pokud budete chtít s vozem jezdit. Na druhou stranu, jestliže je vaše auto pracovním nástrojem a potřebujete ho každý den, většinou nemáte jinou volbu. Jak se liší úroky v případě, že chcete s autem jezdit? Mohou být třeba o půl procenta vyšší.

Autozastavárny Praha – Bez pojistky to bohužel nepůjde

Musíme také upozornit, že i samotné zastavování vozidla podléhá určitým pravidlům. Samozřejmě musíte mít v pořádku doklady. Toto pravidlo platí pro zastavárny už dlouho, jak se dočtete v tomto článku. Pokud si například vyberete formu zástavy, kdy můžete svůj vůz i nadále využívat, většinou zastavárna bude žádat, aby havarijní pojistka na vůz byla vinkulována v její prospěch. Pokud takovou pojistku nemáte, je třeba ji ve prospěch zastavárny uzavřít.

Riziko havárie je zde vždycky

Výše popsaný postup týkající se uzavření havarijní pojistky ve prospěch zastavárny je naprosto logický. Pokud totiž dostanete peníze za záruku v podobě a auta a budete s tímto autem jezdit, může se stát i to, že havarujete. Pokud by zde nebyla uzavřena havarijní pojistka, zastavárna na havárií tratí peníze. Pro ni je toto opatření proti případným ztrátám.

Vozidlo se může proměnit ve šrot

Hodnota havarovaného auta samozřejmě nedosáhne hodnoty nepoškozeného vozu. Klidně se může auto při havárii proměnit v naprostý šrot skončit s nulovou hodnotou. Pokud by zde nebyla zmiňovaná pojistka, zastavárna by v takovém případě o své peníze přišla. Po vyplacení auta ze zástavy samozřejmě vinkulaci pojistky ve prospěch zastavárny zrušíte.

Strašák jménem termín

Zástavní smlouva samozřejmě přesně určuje, na jak dlouho automobil podléhá zástavě a kdy je nutné ho vyplatit. Pokud tento termín vyprší a majitel vůz nevyplatí, stává se auto majetkem zastavárny, která s ním může naprosto volně nakládat a třeba ho i prodat. Možná se teď bojíte a kladete si otázku: Co když nebudu schopen vůz vyplatit?

Prodloužení smlouvy není problém

Obavy jsou ale zbytečné. Jak se říká, nevyhrnujte kalhoty, když brod je ještě daleko. Samozřejmě může nastat situace, kdy se vám třeba nevyvede nějaká investice, nedostanete včas slíbené peníze. Naštěstí ani v takovém případě se nemusíte děsit toho, že o zastavený vůz přijdete. Dobu trvání smlouvy si mnohdy můžete po zaplacení poplatku prodloužit.

Individuální přístup je samozřejmostí

Díky prodloužení smlouvy na vás bude váš vůz stále čekat. Stejně jako bezproblémové prodloužení smlouvy o zástavě vozu můžete vůz také vyplatit dříve, tedy předčasně. Stačí se prostě domluvit v zastavárně na konkrétním postupu ve vašem případě. Individuální přístup je totiž zde už samozřejmostí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/car-2937810_1280-—-копия-1024x575.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/car-2937810_1280-—-копия-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoAutozastavárny PrahaSpolehlivostí oblíbených autozastaváren Praha nadchne každého, kdo potřebuje finanční hotovost. Díky tomu, že za půjčku ručíte vlastním vozem, peníze získáte velmi rychle a bez dalekosáhlého prověřování, jaké by vás čekalo v bance. To je velká výhoda, protože když potřebujete peníze, zpravidla je potřebujete ihned. Půjčíte si, kolik potřebujete Princip zastavárny jako takové...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares