Ačkoliv jsou technologie čím dál tím výkonnější a zároveň menší a praktičtější, přesto ani ta nejlepší technika nedokáže plně nahradit tištěný papír. Mnohé tablety se o to již snaží a inzerují možnost psaní si poznámek stejně, jako když člověk píše na papír, ale to není totéž. Mnohdy je také u nějakých oficiálních dokumentů nebo třeba výkresů potřeba mít jejich fyzický výtisk, člověk se tak ve svém životě stejně tisku a kopírování nevyhne.

Laser nebo inkoust

U tiskáren se jejich hlavní dělení odvíjí od toho, zda při tisku používají laserové nebo inkoustové barvy. Inkoustová tiskárna tiskne pomocí inkoustu, který je na papír nanášen ve formě malých kapiček. Oproti tomu laserová tiskárna nanáší barvu na papír ve formě prášku, do nějž je pak laserem zakreslen výsledný obraz, který se tak do papíru zapeče. Laserový tisk je tak trochu složitější, mnohdy je však považován za kvalitnější. Hlavní rozdíl je ale v tom, že inkoustové barvy nejsou voděodolné, takže pokud vám vytištěný dokument zvlhne nebo zmokne, pravděpodobně se rozpije. Také není inkoust vhodný v případě, kdy potřebujete vytisknout drobný text, grafy nebo loga, protože má tendenci se mírně rozpíjet i při samotném tisku. Při výběru tiskárny se vám může hodit si pořídit rovnou tiskárny s kopírkou. Přestože předtím nepočítáte s tím, že byste potřebovali kopírku. Snadno se totiž může stát, že vám potřeba kopírování vyvstane časem a mohli byste potom mít problém a potřebu shánění nové kancelářské techniky. Správný prodejce by vám měl umět poskytnout poradenství při výběru nebo aktualizaci kopírovací a tiskové techniky. Nebojte se tedy na ně obrátit, pokud máte nějaké dotazy.

Je libo pronájem?

Pokud potřebujete tisknout nárazově, je možné, že se vám nevyplatí si pořizovat vlastní tiskárnu. V takovém případě jistě rádi využijete pronájem kopírek. Mnohé firmy nabízí tento pronájem pro malé podniky, kanceláře, ale i školy, úřady a další instituce. Pronájem kancelářské techniky může být krátkodobý i dlouhodobý a umožňuje vám bezstarostný tisk kdykoliv ho potřebujete. Jedná se také o výrazně levnější variantu oproti tomu, kdybyste si danou kancelářskou techniku sami pořídili, a nebudete se muset starat o údržbu zařízení. Prostě si jen vytisknete to, co zrovna potřebujete.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/printer-933098_1920-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/printer-933098_1920-150x150.jpgPR-leadersTipyAčkoliv jsou technologie čím dál tím výkonnější a zároveň menší a praktičtější, přesto ani ta nejlepší technika nedokáže plně nahradit tištěný papír. Mnohé tablety se o to již snaží a inzerují možnost psaní si poznámek stejně, jako když člověk píše na papír, ale to není totéž. Mnohdy je také...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares