Ve větších firmách se už bez strojů těžko obejdete. Ačkoliv se to někomu nelíbí a rád by potřebu technologií omezil na minimum, je to tak. Ale na druhou stranu, pokud stroje dokáží zaručit to, že si díky nim usnadníte práci, stojí to za to, ne? Například se správnými třídiči by Popelka nepotřebovala pomoc od holubů a mohla by se na ples za princem vydat raz dva. Jak by mohly třídiče a dopravníky pomoci i ve vaší firmě?

Třídiče

Třídiče, někdy nazývané také sortery, jsou jednoduché stroje, které mají za úkol roztřídit určitý materiál podle velikosti. Konečné technické provedení třídiče je přizpůsobeno charakteru materiálu a přání zákazníka. I zde tedy platí známá poučka náš zákazník, náš pán.

Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu třídičů je černá pozinkovaná ocel nebo nerezová ocel. Hlavní dělení třídičů je založeno na jejich principu. Rotační třídiče mají rám tvaru šestihranu, ve kterém jsou za sebou umístěna síta se zvolenou velikostí ok. Daný rám se pak určitou rychlostí otáčí kolem své osy a vytříděný materiál padá kolmo přímo dolů. V případě potřeby můžete síta snadno vyměnit za jiná. Vibrační třídiče jsou vybaveny síty uloženými v samostatných rámech. Vibromotory způsobují vibrace, které materiál nadnáší, uvádí do pohybu a třídí. I zde je možné síta v případě potřeby vyměnit. A poslední základní typ jsou hvězdicové třídiče – zde jsou využívány hřídelky s připevněnými pryžovými hvězdicemi, otáčejícími se vždy ve stejném směru. Velikost tříděného materiálu je definována roztečí a počtem prstů v jednotlivých hvězdicích.

Dopravníky

Pásový dopravník funguje podobně jako třídič, ale bez třídění dopravovaného materiálu. Velmi oblíbenou verzí jsou pásové dopravníky. Mají většinou samonosnou konstrukci z jaklu, konstruovanou v příhradovém provedení nebo je jejich konstrukce svařená z ohraňovaných plechů. I zde se nejčastěji používá ocel s povrchovou úpravou, nerez nebo hliník. Osová vzdálenost pásového dopravníku je neomezená, při větších délkách jsou ale po stranách umístěny strážní válečky, které zabraňují vybočení pásu z osy.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tridirna.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/tridirna-150x150.pngPR-leadersEkonomikaVe větších firmách se už bez strojů těžko obejdete. Ačkoliv se to někomu nelíbí a rád by potřebu technologií omezil na minimum, je to tak. Ale na druhou stranu, pokud stroje dokáží zaručit to, že si díky nim usnadníte práci, stojí to za to, ne? Například se správnými třídiči...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku