Současné trendy v koupelnách přejí všem, kdo jsou buď zastánci moderních technologií, nebo vyznávají naopak retro či dokonce vintage. A ještě jedna dobrá zpráva: trendy koupelny roku 2018 a dalších let jsou malé, intimní a s dokonalým využitím každého centimetru plochy i prostoru. Takže vlastnímu bytu můžete ponechat větší prostor.

Proč malé koupelny a toalety?

Trendy jsou výzvy pro architekty, projektanty a designéry, aby dokázali navrhnout malou koupelnu i toaletu s intimním prostorem, která dokáže využít každého centimetru přesně tak, jak právě vy potřebujete. Abyste se v těchto prostorách cítili jako ryba ve vodě, pohodlně. Ale přitom se nemuseli nijak omezovat. Koupelna současnosti je personifikovaná a zcela vyladěná pro svého uživatele.

Díky menším koupelnám a toaletám zůstane pro ostatní části bytu více místa. Ale zároveň díky moderním trendům neutrpí ani vaše pohodlí při použití těchto místností. Velké koupelny plné nevyužitého prostoru už jsou prostě pasé. A s nimi i vany pro dva nebo vany rohové. Nejvíce letí totiž vany samostatně stojící. A pro jednu osobu. Odůvodnění je nejen trendové, ale i ekonomické a ekologické.

Trendy koupelnový odstín? Všechny tmavé

Ať budete zařizovat koupenu novou nebo rekonstruovat tu současnou, soustřeďte se na tmavší odstíny. Právě ty jsou totiž v koupelnách trendy. Stejně tak i v kuchyních nebo v odpočinkových pokojích. Ale vždy s doplněním světlého kování, doplňků a vhodného osvětlení, což ještě umocní intimnost prostoru koupelen a toalet.

Často si přejeme mít v místnostech během různé denní doby různé světlo. Během dne spíše chladnější, ale s přicházejícím večerem něco žlutějšího a teplejšího. A ani to dnes už není problém. Stačí se poohlédnout po chytrém osvětlení, které dokáže svítit tím tónem barvy, který si na dálkovém ovladači nebo dokonce na našem mobilu navolíme. Podrobnější informace o takovém osvětlení najdete například tady.

Letos dokonce i černá

Ještě před pár lety bychom tomu nevěřili, ale „in“ jsou v koupelnách teď i černé obklady. Tedy alespoň pro koupelny, které jsou ještě ze starších dob, a jsou tedy prostornější. Černá totiž příjemně zmenší optický vjem prostoru. A posune koupelnu více do trendy pásma.

A pokud máte starší koupelnu se světlými obklady, rozhodně to neznamená, že byste je museli bourat, abyste byli in. Stačí pořídit do světlé koupelny tmavý nábytek a doplňky. A opět bude vaše koupelna moderní a v rytmu s dobou.

Trendy koupelnové doplňky? Ve stylu retro nebo vintage

V koupelnách teď vedou jednoduché tvary typické pro doby nedávno minulé. K tomu přidejte čisté linie a bílou keramickou sanitární techniku. Aby bylo retro dokonalé, doporučují designéři i drobnou mozaiku nebo naopak klasické velké obklady. Všechny retro prvky můžete využít inovativním a kreativním způsobem. Anebo se pustit čistě do vintage stylu, kdy jako doplňky použijete originály staré doby.

Pokud chcete doplňky ve stylu retro, a dokonce jen za pár peněz, podívejte se občas, co nabízí Pepco leták. Doplňky do koupelny v trendy stylech tu totiž nabízejí poměrně často. A jak jinak než za příjemné ceny.  

Současné trendy nezapomínají ani na geeky

Geeky milované moderní technologie a nápadité technologické vychytávky začínají mít své pevné místo i v moderních koupelnách. Typické jsou právě LED žárovky, které umějí svítit tak, jak je zrovna potřeba, respektive jakou náladu zrovna máme.

Pak jsou tu Bluetooth reproduktory s vysokým krytím proti vlhkosti nebo stříkající vodě. Můžete v nich pouštět hudbu přímo z mobilu. Anebo tu, kterou máte v reproduktoru uloženu ve vnitřní paměti. Reproduktor přitom ovládáte pomocí chytrého tlačítka, které si přísavkou přicucnete na stěnu ve sprše. Trendy jsou také bezdotykové koše – a to jak v koupelně, tak na toaletě. Mají infračervený senzor, takže se jich vůbec nemusíte dotknout.

 

Ke geekovské dokonalosti však přivedete svou koupelnu i toaletu napojením na celkový systém dálkového ovládání domácnosti mobilem, kdy si podle přání předem nastavíte v koupelně teplotu, osvětlení nebo i přehrávanou hudbu. A až do své koupelny vstoupíte, už ji máte připravenu jako pro samotného krále či královnu.  

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pepco-leták-706x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pepco-leták-150x150.jpginfo@press-media.czTipySoučasné trendy v koupelnách přejí všem, kdo jsou buď zastánci moderních technologií, nebo vyznávají naopak retro či dokonce vintage. A ještě jedna dobrá zpráva: trendy koupelny roku 2018 a dalších let jsou malé, intimní a s dokonalým využitím každého centimetru plochy i prostoru. Takže vlastnímu bytu můžete ponechat větší prostor.Proč malé...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares