Ať se již chystáte k moři či se vydáváte na dovolenou k vodní nádrží v naší republice, nezapomeňte si do kufru zabalit také boty do vody. Boty do vody jsou totiž nutností asi stejně tak, jako třeba plavky či sluneční brýle. Mnoho lidí ovšem výběr bot do vody podceňuje či je vůbec nepoužívá, což je ovšem velmi špatně a je třeba tento nešvar eliminovat.

Boty do vody jsou nezbytnou nutností

Není nutné abyste se věnovali nějakým speciálním sportům, jako třeba surfování k tomu, abyste do vody museli používat kvalitní neoprenové boty. Dokonce není ani nutné jezdit k moři, nýbrž i naše rybníky či koupaliště jsou do značné míry plné nástrah, a tak naše nohy boty do vody jistě ocení. U moře jsou boty do vody doslova nutností.

Základní vlastnosti bot do vody

V první řadě by měly být vaše boty do vody zcela funkční, a tak odolné vůči požívání ve vodě. Sandály, které ihned nasáknou vodou je rozhodně nemohou za žádnou cenu nahradit. Zdali navíc potřebujeme boty do vody ke sportování, funkčnost jednotlivých bot bude vždy dána konkrétním sportem.

Boty do vody musí být mimo jiné také bezpečné. To znamená, že podrážka bot nesmí ve vodě v žádném případě klouzat a vaše noha by měli v botách pevně držet a nikdy by neměla klouzat uvnitř boty.

Dále by boty do moře neměly mít uzavřenou špičku, a to z toho důvodu, abychom si nepřivodili nějaký nepříjemný úraz prstů či nohou při zakopnutí. Mimo jiné by měla být pevná i podrážka bot, a to z toho důvodu, aby ji nemohl žádný ostrý předmět propíchnout. Je to opět z toho důvodu, abychom si vážně neporanili nohu.

Jak si poradit s výběrem bot do vody?

Při výběru bot do vody se musíte především odvíjet od toho, k čemu chcete boty používat. Pokud je budete chtít používat k plavání, je nesmírně nutné, aby boty nebyly příliš moc těžké. V těžkých botách by se vám totiž velmi špatně plavalo.

Nohy by nás tahaly ke dnu a plavání bychom si vůbec neužili, a naopak bychom riskovali, že se nám plavání v nepohodlných botách vymstí. Boty tedy vybírejte zejména podle toho, k jakému účelu je budete používat.

Pokud se s nimi budete pouze brouzdat u vodní hladiny či s nimi budete nahánět děti na mělčině a nebudete mít v plánu si v nich jít zaplavat, vybírat můžete takřka ze všech dostupných bot do vody.

Boty by rozhodně měly plnit také estetickou funkci. Zejména ženy si jistě dají s výběrem, a především se sladěním svého zbylého letního outfitu a bot do vody záležet. Hezké plavky přece nebudou kazit nepěkné boty do vody, není tomu tak?

Zapomeňte ovšem na to, že plážové boty či pantofle mohou nahradit boty do vody. Podobné sandály či žabky rozhodně nejsou vhodnou náhradou obuvi do vody a už vůbec ne bezpečnou. Boty do vody by samozřejmě měly používat i malé děti, kterým hrozí ještě nepříjemnější vodní úrazy, když nebudou boty do vody používat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/boty-do-vody.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/boty-do-vody-150x150.pngPR-leadersSportAť se již chystáte k moři či se vydáváte na dovolenou k vodní nádrží v naší republice, nezapomeňte si do kufru zabalit také boty do vody. Boty do vody jsou totiž nutností asi stejně tak, jako třeba plavky či sluneční brýle. Mnoho lidí ovšem výběr bot do vody podceňuje či je vůbec...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku