Chtěli byste si založit trust a nevíte jak na to? Trust je svěřenský fond, jehož původ sahá až do anglosaského práva i starého Říma.

Co je to trust

Trust fund je forma svěřenského fondu, který zakládá jedna osoba zakladatel a druhá osoba, která se nazývá beneficient z něj má užitek. Trust se používá nejčastěji na fondy pro uspořádání majetku rodiny nebo nadace či pro spravování majetku určeného na dobročinnost. Trust je majetek, který ten, kdo jej založil, převedl ke spravování někomu další, jež vyplácí beneficientovi peníze z majetku.

Založení trustu

Při založení trustu zakladatel sepisuje listinu přání, ve které je uvedeno, jak s fondem nakládat. Beneficientů může být několik a forma vyplácení může být jak finanční, tak také v naturáliích. Trust se liší od ostatních fondů tím, že je chráněn proti zabavení majetku a je osvobozen od daní. Je určen k vyplácení majetku pro specifické osoby nebo organizace.

Je vhodný pro ty, kteří chtějí chránit svůj majetek a nechtějí, aby jejich dědicové museli podstupovat a platit dědická řízení. Hodí se také pro dobročinné účely, pro nadace nebo spolky. Slovo trust znamená v překladu důvěra, zakladatel předává správci fondu svůj majetek a ten vyplácí beneficienty.

Výhody a jistota

Trusty se zakládají také v zahraničí, například na Cookových ostrovech nebo v Belize. Výhodou je vyšší ochrana majetku před soudy nebo věřiteli, jelikož získat z těchto fondů peníze je mnohem složitější. Snižuje také daňovou povinnost a je součástí plánování rozdělení majetku v případě smrti.

Trusty jsou velmi dobře uložené peníze a téměř nedobytné. Věřitelé musí vynaložit velké úsilí, na to, aby je získali, a proto si většinou vyberou raději jinou a méně dramatickou cestu, jak dosáhnout zaplacení pohledávek.

Tuto formu fondu ocení hlavně podnikatelé, jejichž děti nechtějí pracovat ve stejném oboru. Mohou tak firmu vložit do trustu a správcem učinit manažera či ředitele firmy, který bude dětem vyplácet zisk z firmy.

Mohou se tak věnovat svým činnostem a vy se nemusíte svého celoživotního díla vzdávat a mít obavy o budoucnost firmy. Vaše děti budou zároveň zajištěny a budou mít pravidelné příjmy, i kdyby se jim v životě třeba nedařilo.

Váš majetek uložený v trustu je také chráněn proti podvodníkům, kteří se snaží majetek získat pro sebe i proti případnému bankrotu, jelikož je pro věřitele nesnadné na něj dosáhnout. I když se vám nebude dařit, nemusíte mít obavu o budoucnost svých dětí, které tak budou nadále zajištěny.

Trust má dlouhodobou historii, jako správa majetku pro zajištění potomstva. Je to prastarý nástroj, jak ochránit své peníze a mnohokrát ověřený, a proto je jeho fungování dotaženo do detailu. Rizika jsou minimální, je to jeden z nejlepších prostředků, jak ochránit svůj majetek. Můžete si jej zřídit jak v České republice, tak také v zahraničí, kde je to výhodnější a bezpečnější.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/trust.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/trust-150x150.pngPR-leadersEkonomikaFinanceChtěli byste si založit trust a nevíte jak na to? Trust je svěřenský fond, jehož původ sahá až do anglosaského práva i starého Říma. Co je to trust Trust fund je forma svěřenského fondu, který zakládá jedna osoba zakladatel a druhá osoba, která se nazývá beneficient z něj má užitek. Trust se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku