Některé věci nás omrzí a s větším či menším sentimentem se jich zbavíme. Zda může tažné zařízení nudit – těžko říct. Demontáž tažného zařízení nebo samotné tažné koule probíhá většinou v době, kdy se nepoužívá. Co ale v extrémních případech, kdy se tohoto doplňku chceme zbavit, například po koupi ojetého vozu nebo chtít ten náš prodat. Možná budete chtít přenést staré tažné zařízení na nové auto, pokud se hodí. Co v této situaci radíme? To se dozvíte níže.

Demontáž tažné koule

Je pouze na vás, zda budete jezdit s tažným zařízením a zda jej potřebujete. Pokud tomu tak není vždy, můžete tažné zařízení odložit – někomu stačí kouli odmontovat, jinému tažné zařízení odšroubovat z výpletů a zbavit se ho. Odšroubovaná koule uložená v garáži podle nás nikomu neškodí a auto máme jakoby bez tažného zařízení.

Demontáž tažné tyče

Tažné zařízení umíme demontovat i v případě kolize, kdy bylo poškozeno spolu s vozidlem. Auto je opravené a tažné zařízení nelze použít, takže většinou přistane na šrotu.

Co s rozebranými kusy. Ty se nejčastěji vyskytují na aftermarketu tažných zařízení. Proto často levné nabídky repasovaných použitých tažných zařízení, které však s novostí a vysokou kvalitou nemají mnoho společného. Narovnané nebo rezavé uvnitř nezaručují bezpečné použití. Poškozený typový štítek tažného zařízení je další závadou použitých příkladů. Jeho nedostatek nebo jeho nečitelnost neumožní registraci tažného zařízení v oddělení komunikace. Nenaleťte proto na levné nabídky, které vás mohou vyjít hodně draho.

Demontáž tažného zařízení a jeho nový život

Stalo se, že zákazníci přemýšleli o překladu tažného zařízení tazne-rameder.cz na nový model auta. Také nedoporučujeme. Problémy s ozubeným kolem mohou vznikat různými způsoby, dokonce i tak, že hák nezapadne. Když si koupíte novou kopii v renomované společnosti, můžete si být jisti správným usazením a bezproblémovou instalací háku. Dalším případem je demontáž vyřazeného vozidla, které bylo často poškozené a velmi opotřebované. Pro ty, kteří chtějí demontovat tažné zařízení, upozorňujeme, že jej lze vymazat i z technického průkazu vozidla. Stačí jej odstranit a doručit příslušnou žádost na oddělení úřad.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/trailer-hitch-towbar-black-car-1-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/trailer-hitch-towbar-black-car-1-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoNěkteré věci nás omrzí a s větším či menším sentimentem se jich zbavíme. Zda může tažné zařízení nudit - těžko říct. Demontáž tažného zařízení nebo samotné tažné koule probíhá většinou v době, kdy se nepoužívá. Co ale v extrémních případech, kdy se tohoto doplňku chceme zbavit, například po koupi...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku