Sedací soupravy, ať ve formě menší pohovky či velké rohové sedačky bývají většinou ústředním bodem obytného prostoru, ale také zásadním místem pro rodinné setkávání. I proto výběru té nejlepší věnujeme obvykle dostatečnou pozornost. I tak se ale může stát, že něco podceníme a pak si pár let vyčítáme, co jsme měli v momentu koupě lépe promyslet a zvážit. Čím se tedy řídit, abychom později nelitovali a pohovka nám dobře sloužila dlouhé roky?

Pro koho a k čemu je sedací souprava primárně určena

Odpovědí na tuto zásadní otázku si velmi usnadníte následný výběr. Hledáte-li pohovku, na které bude někdo pravidelně či jen občasně spávat, vaše volba povede do kategorie: sedací soupravy rozkládací. Zde opět volte jinak při občasném přespávání a tom každodenním. U každodenního spaní na rozkládacím gauči hledejte takový, který má kvalitní matraci a rozkládací systém.

Komu bude pohovka sloužit? Jak početná je vaše rodina či jak často míváte doma větší společnost? I odpovědí na tyto otázky se vám zúží výběr. Pro početnější rodinu budou vhodnější rohové pohovky větších rozměrů.

Velikost prostoru pro sedací soupravu určený

Jak velká je místnost, do níž budete chtít nový nábytek umístit? I zde nastává častý rozpor. Velké rohové sedačky interiér zatíží a nebude vám v něm příjemně. Pokud potřebujete dostatek místa k sezení, ale nemáte dost místa, volte subtilnější tvar pohovky a raději než rohovou volte dvě menší pohovky, které pak vhodně umístěte tak, aby byl pokoj stále dost vzdušný a cítili jste se v něm dobře.

Materiál, který vám bude příjemný

I volba materiálu si zaslouží svůj čas k přemýšlení a diskuzi. Někdo raději látku, jiný kůži. Kůže se snadněji udržuje, ale pro mnohé je příliš chladná či se v ní v letních měsících potí. Pokud si nejste jisti, volte kompromis, kombinaci látky s kůží či kůží umělou. Máte-li děti, pak se nabízí řešení v podobě snímatelných a pratelných potahů na gauče či sedačky, které ve vašem výběru vyhraji.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/sedacka-1024x712.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/sedacka-150x150.jpgPR-leadersBydleníSedací soupravy, ať ve formě menší pohovky či velké rohové sedačky bývají většinou ústředním bodem obytného prostoru, ale také zásadním místem pro rodinné setkávání. I proto výběru té nejlepší věnujeme obvykle dostatečnou pozornost. I tak se ale může stát, že něco podceníme a pak si pár let vyčítáme, co...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku