Flightradar24 je největší a nejpoužívanější nástroj pro sledování letů online. Jak Flightradar24 používat, jaké funkce nabízí a jak si dohledat číslo letu?

Flightradar24 vznikl jako projekt dvou švédských nadšenců do letectví. Mikael Robertsson a Olov Lindberg se v roce 2006 rozhodli vybudovat síť ADS-B přijímačů, pomocí kterých se dá určit poloha letadel. Projekt se začal rychle rozrůstat a dnes nabízí Flightradar24 největší síť ADS-B přijímačů na světě s více než 20 000 přijímači.

Každý den navštíví stránku Flightradar24 více než dva miliony lidí, mobilní aplikace pro Android a iOS mají přes čtyřicet milionů stáhnutí.

Jak si na Flightradaru24 najít let?

Po zavítání na stránku flightradar24.com nebo po spuštění mobilní aplikace lze let dohledat několika způsoby. Nejjednodušší je zadat číslo letu do vyhledávacího pole, ale pozor, např. letiště Václava Havla přílety a odlety zobrazuje s mezerou v názvu letu, ve vyhledávacím poli je jí potřeba umazat, jinak Flightradar24 let nenajde.

Pokud číslo letu není k dispozici, lze použít „Advanced search“ (pokročilé vyhledávání), to se objeví jako možnost po zadání čehokoliv do vyhledávacího pole. Zde stačí zadat například pouze název města – např. Prague a Flightradar24 zobrazí profil letiště v daném městě.

Profil letiště Václava Havla na Flightradaru, zobrazují se zde přílety, odlety nebo současné počasí a hodnocení uživatelů.

Pokud člověk zná místo příletu a místo odletu, může se k letu dostat i tímto způsobem v pokročilém vyhledávání.

Více o službě FlightRadar24 a o sledování letů se dozvíte na stránce Hardyn.cz.

Jaké jiné funkce FlightRadar24 nabízí?

Flightradar24 nabízí několik plánů pro své uživatele – Basic, Silver, Gold a Business. Základní verze je zdarma a pro běžné uživatele je více než dostačující. Business verze přichází s licencí pro podnikatele a umožňuje jim používat službu FlightRadar24 komerčně.

Silver verze odstraňuje ze služby reklamy a umožňuje si například prohlédnout letadla ve 3D zobrazení. Mezi dalšími funkcemi jsou nastavitelná upozornění u letů či letových spojení nebo až 90 denní historie letů (u verze zdarma je historie pouze 7 dní). Vyjde na $1,49, tedy zhruba 35 Kč měsíčně.

Gold verze je záležitost spíše pro nadšence, umožňuje zobrazit současné počasí na mapě letů a historii za poslední rok. Tato verze stojí $3,99, zhruba tedy 90 Kč měsíčně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag.cz_-1024x684.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag.cz_-150x150.jpeginfo@press-media.czTipyFlightradar24 je největší a nejpoužívanější nástroj pro sledování letů online. Jak Flightradar24 používat, jaké funkce nabízí a jak si dohledat číslo letu? Flightradar24 vznikl jako projekt dvou švédských nadšenců do letectví. Mikael Robertsson a Olov Lindberg se v roce 2006 rozhodli vybudovat síť ADS-B přijímačů, pomocí kterých se dá určit...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku