Chceme-li účinně ochránit svůj majetek, musíme dbát na instalaci bezpečnostních prvků. Co bychom měli udělat, pokud nechceme mít brzy nevítanou návštěvu v podobě zlodějů?

Jsou vaše dveře zlodějům otevřené?

Zabezpečení bytů a jiných objektů představuje nutnost. Statistiky Policie ČR hovoří jasně, měsíčně je možné podobné případy počítat v řádech stovek. Čísla jsou to vysoká, vy se ale jejich součástí stát rozhodně nemusíte.

Jednoznačně nejslabším článkem jsou vchodové dveře. Ty běžné nepředstavují problém pro dokonce 70 % zlodějů. Základní poučka, která lapkům znesnadní práci, zní, že vložka zámku by měla mít alespoň stejnou bezpečnostní třídu jako dveře. Jinak celý systém nemůže úspěšně fungovat.

Nejběžnějším systémem je cylindrická vložka. Pro byty a domy se nejčastěji používá klasický typ anebo vložka s knoflíkem. S cylindrickou vložkou zkrácenou se setkáte třeba u sklepů nebo vstupní brány. Před nákupem si musíme zjistit vhodný rozměr.

Posléze budete volit vložku jednostrannou nebo oboustrannou. Pokud se rozhodnete pro výměnu vložky v zámku, možná se vám bude hodit vložka s tzv. prostupovou spojkou. Za složitě znějícím názvem se ukrývá jednoduchý mechanismus, který umožní odemknout klíčem i za předpokladu, že z druhé strany zámku klíč je. Pokud tak u vás doma často někdo zapomíná klíč v zámku, když je doma, může se vám tento systém hodit.


Domů si zvěte jen vítané hosty

Podstatné jsou nejen konkrétní technické specifikace vložky samotné i adekvátní výběr kování. Montáž bezpečnostního kování značně ztíží vylomení nebo odvrtání vložky. Vybrat si můžeme jak kování rozetové, tak štítkové.

Nejste si jisti některými parametry, případně nevíte, jestli vámi vybrané kování a vložka mají shodné parametry? Na současném trhu existuje velmi pestrá škála výrobků a orientace může být pro laika v některých případech velmi obtížná. V zámečnictví vám vždy ochotně poradí, jak svůj domov zabezpečit jako profesionál. Zámečnictví Key Service sídlí v Praze a jeho profesionální tým vám pomůže v každé situaci.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zlodej.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zlodej-150x150.jpgPR-leadersBydleníZprávyChceme-li účinně ochránit svůj majetek, musíme dbát na instalaci bezpečnostních prvků. Co bychom měli udělat, pokud nechceme mít brzy nevítanou návštěvu v podobě zlodějů? Jsou vaše dveře zlodějům otevřené? Zabezpečení bytů a jiných objektů představuje nutnost. Statistiky Policie ČR hovoří jasně, měsíčně je možné podobné případy počítat v řádech stovek. Čísla...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku