V dnešní době se jen málokdo obejde bez auta, zejména nyní, kdy cestování autem vyhodnocují mnozí jako bezpečnější způsob, jak se někam dopravit i v rámci měst, které jsou dobře propojené MHD. S nárůstem potřeby vlastnit automobil pochopitelně roste i poptávka po kvalitním servisu. Ne každá dílna je ale dobře vybavená, disponuje kvalitním personálem a je dostupná. I tento fakt a také představa mnohých, že jejich vozidla jsou nesmrtelná, jsou časté příčiny toho, že i relativně nová auta přestávají dobře sloužit. Jak se tedy o auto správně starat, když tomu nerozumíte a zároveň chcete maximálně prodloužit jeho životnost? Základem skutečně je kvalitní servis a pravidelné prohlídky v něm provedené.

Převodovka je základ

Také žijete v domnění, že vaše převodovka a motor vydrží tolik, na kolik jsou konstruovány a vy se tedy nemusíte o nic starat, protože tak dlouho si auto ani nechcete ponechat? To by bylo velmi krátkozraké. I auto je jen stroj s omezenou životností a parametry. Správnou péčí můžete nejen prodloužit samotnou životnost, ale také zlepšit jeho jízdní vlastnosti.

Věděli jste například, že při častém provozu na dálnici či sportovnějším stylu jízdy dostává převodovka (a samozřejmě nejen ona) mnohem více zabrat? A včasná výměna oleje v převodovce, rozvodovce a servořízení spolu s olejovým filtrem může zabránit vážnějšímu poškození vozu a zhoršení jeho jízdních vlastností? Také je dobré vědět, že ne každý servis dokáže vyměnit olej takovým způsobem, aby došlo k úplnému výplachu, tím ke 100%tní výměně starého oleje za nový. Klasickou cestou totiž téměř 50% původního oleje zůstane.


https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/054D4178-EC49-4207-8609-1FCFC559EA94-1024x768.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/054D4178-EC49-4207-8609-1FCFC559EA94-150x150.jpegPR-leadersAuto-motoV dnešní době se jen málokdo obejde bez auta, zejména nyní, kdy cestování autem vyhodnocují mnozí jako bezpečnější způsob, jak se někam dopravit i v rámci měst, které jsou dobře propojené MHD. S nárůstem potřeby vlastnit automobil pochopitelně roste i poptávka po kvalitním servisu. Ne každá dílna je ale...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku