Dříve bylo ve školách běžné, že studentům stačila propiska a papír k zapisování poznámek a v případě potřeby počítač ve studovnách nebo knihovnách, kde měli přístup k počítači všichni, kdo potřebovali něco vyhledat nebo vytisknout. 

V současné době jsou notebooky pro studenty běžnou součástí jejich školního vybavení. Na vysokých školách už málokdy najdete studenta, který stíhá psát výklad na papír, stejně tak přibývá úkolů, které se musí udělat online. 

Obsah obrázku text, osoba, interiér, přenosný počítač
Popis byl vytvořen automaticky

Pro studenty jsou notebooky také praktické, nemusí nosit neustále mnoho učebnic, všechno mají uložené, stačí jen přinést notebook.

Jaké parametry musí mít studentské notebooky?

Výběr vhodného notebooku záleží na jedinci, který jej bude užívat. Pokud máte notebook pro studenta střední školy, který studuje ekonomku a bude ho využívat pouze občas na zápisky, budete vybírat jiný než pro studenta vysoké školy, který potřebuje neustále doplňovat svoji bakalářskou práci, hlídat si volné pracovní pozice na brigády, a ještě rýsovat grafy na povinné předměty.

Procesor – nejvíce ovlivňující faktor, který působí na výkon notebooku. Podle potřeby užívání volte i výkon procesoru, poohlédněte se spíše po výkonnějším procesoru.

Operační paměť – najdete pod označením RAM. Studentům běžně stačí velikost RAM 4 GB.

Grafická karta – je-li notebook užíván opravdu pouze ke studentským účelům, není nutné se výběrem grafické karty příliš zdržovat, dostačující bude integrovaná grafická karta.

Výdrž baterie – je sice známo, že čím je notebook více používán, tím je životnost jeho baterie slabší. I přesto je nutné, aby baterie vydržela alespoň 5–8 hodin, neboť ne každá studentská posluchárna má všechna místa vybavena připojením k napájení.

Hmotnost – kromě funkčnosti notebooku je nutné hledět také na jeho praktičnost, se kterou souvisí nejen vhodná klávesnice pro psaní všemi deseti, ale také celková hmotnost notebooku. Jestliže budete notebook neustále někam přenášet, vybírejte takové, které mají hmotnost do 2 kg.

Obsah obrázku osoba, přenosný počítač, červená
Popis byl vytvořen automaticky

Cena x kvalita

Sehnat kvalitní notebook, který zvládne všechny grafické programy, není složité, ovšem sehnat takový notebook, který bude zároveň i za přijatelnou pořizovací cenu, to už bývá složitější. 

Běžně se studentské notebooky pohybují okolo 6–10 tisíc korun. Naštěstí se kromě zcela nových notebooků na trhu objevují i takové, kterým se říká repasované notebooky. Jedná se o notebooky, které se do oběhu dostaly z různých leasingů nebo předváděcích akcí. 

Notebooky bývají k dostání až s 50–70 % slevou z běžné pořizovací ceny. Než jsou opět vypuštěny na trh, prochází řádnou kontrolou, během které se kontroluje funkčnost, je-li nějaký díl vadný, je okamžitě vyměněn za náhradní, máte tak jistotu, že kupujete produkt, který je plně funkční. 

Kromě příjemného rozdílu v pořizovací ceně narazíte i na kratší zákonnou záruční lhůtu, která je snížena o polovinu (tedy na 12 měsíců). Více na inComputer.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/in-comp-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/in-comp-150x150.jpginfo@press-media.czTipyDříve bylo ve školách běžné, že studentům stačila propiska a papír k zapisování poznámek a v případě potřeby počítač ve studovnách nebo knihovnách, kde měli přístup k počítači všichni, kdo potřebovali něco vyhledat nebo vytisknout.  V současné době jsou notebooky pro studenty běžnou součástí jejich školního vybavení. Na vysokých školách...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku