Každý to známe – nakoupíme plnou lednici i mrazák za ohromné peníze a po čase spoustu věcí vyhodíme. Jak zajistit, aby se tato situace už neopakovala a aby se nezapomínalo na již načaté potraviny nebo jídlo, které potřebuje co nejdříve spotřebovat?

Skladujte potraviny co nejlépe

Skladování potravin je alfou a omegou brzké konzumace všeho jídla a vy tak na nic nezapomenete. První police v lednici by měla sloužit pro načaté potraviny, které potřebujete co nejdříve zkonzumovat, pod tím mléčné výrobky, vejce a nakonec ovoce a zelenina. První police v mrazáku by měla sloužit pro uchování zmrzliny, prostřední část zase využijete pro masa a ryby. Spodní část si nechte pro zeleninu a ovoce.

Využívejte boxy pro dobrou organizaci

Organizace domácnosti je teď velkým hitem. Nastupte na vlnu Marie Kondo či Královen pořádku a udělejte si v lednici i mrazáku pořádek. Využijte plastové dózy, které vám pomohou udělat v mrazáku pořádek a všichni členové rodiny budou při ukládání nákupu vědět, kam co patří.

Používejte vhodné obaly

V případě mrazáku i chladničky je nutné používat správné obaly. K tomu využívejte již zmíněný plast nebo třeba uzavíratelné sáčky. Je ideální, aby obal byl průhledný, ať vše dobře vidíte a nepřehlédnete žádnou potravinu, kterou byste jinak omylem nakoupili znovu.

Využívejte fixy a štítky

Aby jste měli jasno v tom, kam co patří nebo kdy jste některou potravinu uložili do lednice, využívejte fixy či štítky. Ty vaši organizaci dostanou na vyšší úroveň a nestane se, že by se některý z členů vymlouval, že neví, kam co patří. Tato vychytávka je dobrá taky pro tvoření nákupního seznamu, kdy na první pohled ihned víte, co je nutné dokoupit.

Malé detaily dokáží ušetřit spoustu finančních prostředků. Proberte tedy co nejdříve zásoby a vyzkoušejte, zda vám tyto nové návyky budou ku prospěchu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/salmon-518032_960_720.webphttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/salmon-518032_960_720-150x150.webpsvet zenyTipyZdravíjídlo,mrazák,ryba,zeleninaKaždý to známe - nakoupíme plnou lednici i mrazák za ohromné peníze a po čase spoustu věcí vyhodíme. Jak zajistit, aby se tato situace už neopakovala a aby se nezapomínalo na již načaté potraviny nebo jídlo, které potřebuje co nejdříve spotřebovat? Skladujte potraviny co nejlépe Skladování potravin je alfou a omegou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku