Těžba kryptoměn je pro někoho stále aktuální, jiní sází spíše na obchodování s už vytěženou virtuální měnou. Obě skupiny investorů, případně obchodníků však nechtějí, aby jim měna byla ukradnuta. Jelikož mluvíme o kryptoměnách čili o virtuálních penězích, riziko hackerského útoku majícího za cíl ukrást potřebnou měnu je příliš vysoké. A tak své kryptoměny uchovávejte tak, jak máte.

Softwarová peněženka je jednou z možností

Nakupování kryptoměn je jedna věc, jejich správné uchovávání je věcí druhou. Nabízí se například softwarová peněženka, která bývá ve formě aplikace. Tu si nainstalujete do mobilního telefonu nebo svého počítače.

Problémem u softwarových peněženek bývá okamžik, kdy se připojíme k internetu. Riziko napadení je v takové chvíli až příliš vysoké. I proto se peněženky „otevírají” pouze na zařízeních, kterým důvěřujeme, případně která mají instalovaný jakýkoli antivirový program.

Hardwarové peněženky jako bezpečnější možnost

Pokud hledáte ještě bezpečnější možnost, jak uchovávat kryptoměny, sázet můžete také na hardwarové peněženky. Jsou velmi podobné tradičnímu USB disku a uloženy jsou na ní veškeré privátní klíče kryptoměny.

Jejich bezpečnost je tak vysoká především proto, že privátní klíče se generují výhradně off-line. Online svět tak není takovým rizikem, i proto v hardwarové peněžence lidé uchovávají i větší obnosy.

Online peněženka jako krátkodobé řešení

Pokud aktuálně hledáte peněženku pro krátkodobé uchovávání financí, online peněženky jsou jako přechodná verze dostačující. Jejich používání je velmi snadné, navíc jsou dostupné odkudkoliv. Větší obnosy zde však raději nemějte, přece jenom její poskytovatelé jsou velmi zranitelní. A právě na zprostředkovatele sázíte, ti disponují privátními klíči.

Poskytovatelem bývá obvykle burza, případně směnárna.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/bitcoin-2007912_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/bitcoin-2007912_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaTěžba kryptoměn je pro někoho stále aktuální, jiní sází spíše na obchodování s už vytěženou virtuální měnou. Obě skupiny investorů, případně obchodníků však nechtějí, aby jim měna byla ukradnuta. Jelikož mluvíme o kryptoměnách čili o virtuálních penězích, riziko hackerského útoku majícího za cíl ukrást potřebnou měnu je příliš vysoké....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku