Při zařizování rodinného domku je potřeba zajistit mnoho věcí. Občas je toho tolik, že lidé nechávají určité části až na později, na příští rok a podobně. Ploty a brány by se však odkládat neměly. Nejen, že váš pozemek ochrání před případnými narušiteli, ale také ho opticky uzavřou a pomohou vám dotvořit dojem útulna.

Hezky kolem dokola

Bránu byste správně měli vybírat podle toho, jaký si pořídíte plot. Měli byste radši dřevěný, kovový nebo třeba zídku? Každý z plotů má jiné vlastnosti, obecně se však dá říci, že kovový plot má vyšší pořizovací cenu, ale delší životnost a v dlouhodobějším měřítku tedy vychází levněji.

Vstupní branky i vjezdové brány

Vstupní branky a vjezdové brány mají hned několik možností provedení. Důležité však je, vybrat si pro svůj pozemek jednotný vzhled, aby spolu celé oplocení, včetně bran i branek, ladilo. Vybírejte je tedy podle toho, jaký jste si pořídili typ plotu. Stejný vzhled, materiál a konstrukce je sázka na jistotu, jsou však i jiné možnosti. Ke zděnému plotu se například hodí hned několik druhů branek. Vždy je však potřeba hlídat si, aby dané oplocení vytvářelo s budovou a bránami harmonický celek. Vstupní branky jsou konstrukčně velmi jednoduché, zpravidla jednokřídlové. U vjezdový bran už je to komplikovanější. Zde si můžete vybrat z nabídky jednokřídlových, dvoukřídlových nebo posuvných, podle toho, kolik máte na pozemku místa. Křídlové brány se otevírají do vozovky nebo na pozemek, zatímco posuvné brány se otevírají posunem do strany mimo vozovku. Většina vjezdových bran je v dnešní době elektricky ovládané. Vybírejte tedy pečlivě, jaký si pořídíte pohon bran, aby vám dlouho vydržel a nemuseli jste ho brzy vyměňovat. Který druh využijete, se odvíjí hlavně od konstrukčního řešení brány a četnosti jejího využívání.

Garáž pro vašeho miláčka

Při pořizování vjezdových bran je vhodné již mít představu o tom, jestli byste na pozemku chtěli mít garáž. Ta dokáže vaše auto ochránit před nenechavými pohledy sousedů i nepřízní počasí. I zde platí poučka sladit garáž a hlavně garážová vrata s ostatními branami na pozemku. Konstrukčních řešení garážových vrat je hned několik, některá jsou rolovací, jiná se zatahují do boku garáže nebo si můžete pořídit sekční garážová vrata, která jsou při otevírání vedená v kolejnicích na stropě garáže. Styl otevírání garážových vrat vybírejte hlavně podle toho, jaké máte možnosti, co se týče místa.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vines-3733368_1280-1024x706.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vines-3733368_1280-150x150.jpgPR-leadersBydleníPři zařizování rodinného domku je potřeba zajistit mnoho věcí. Občas je toho tolik, že lidé nechávají určité části až na později, na příští rok a podobně. Ploty a brány by se však odkládat neměly. Nejen, že váš pozemek ochrání před případnými narušiteli, ale také ho opticky uzavřou a pomohou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku