Jsou malé, přenosné, nevyžadují žádné stavební úpravy, nezruinují vaši peněženku, a ještě skvěle chladí. Řeč je o mobilních klimatizacích, které představují účinného pomocníka v boji s letními vedry. Používat je přitom můžete téměř kdekoli, od ložnice přes kancelář až po čekárnu ve zdravotnickém zařízení. Před tím, než si ale nějakou pořídíte, zaměřte se na to, zda má ty správné parametry. Hlavním faktorem by totiž neměla být cena. 

Chladící výkon

Chladící výkon klimatizace určuje, jak rychle je chladný vzduch rozváděn po místnosti. Setkat se s ním můžete hned ve dvou jednotkách. Tou první je britská termální jednotka (BTU), kdy jedna BTU se rovná 0,293 wattům. Tou druhou jsou kilowaty.

Obecně platí, že na 1 m3 místnosti je potřeba chladící výkon klimatizace alespoň 35 W, respektive 0,035 kW.

Pokud tedy chcete vědět potřebný výkon klimatizace v kilowatech, stačí si objem místnosti vynásobit hodnotou 0,035.

Tip: Podívejte se na výkonné mobilní klimatizace s řadou funkcí a moderním designem.

Vzduchový výkon

Nejen chladící, ale také vzduchový výkon je rozhodujícím parametrem při nákupu klimatizace. Určuje sílu větráku, který je důležitý pro přívod a odvod vzduchu ze zařízení, tedy rozhoduje, s jakou účinností bude klimatizace rozhánět vzduch po místnosti.

Spotřeba elektrické energie

S rostoucím výkonem zařízení poroste i jeho spotřeba, proto se zaměřte i na ni. Řiďte se energetickým štítkem zařízení a kupujte ta, které patří do energetické třídy A + a lepší. Tím ušetříte na spotřebě až polovinu elektrické energie.

Hlučnost

Mobilní klimatizace mohou být hlučnější, proto při nákupu nezapomeňte hlídat parametr hlučnosti. Počítejte s tím, že čím bude vyšší výkon klimatizace, tím vyšší bude její hlučnost. Klimatizace s hlučností nad 60 dB již bude opravdu hlučná, a například do ložnice tedy není příliš nevhodná. Ideální volbou jsou klimatizace s hlučností do 50 dB.

Tip: Pokud jste se ještě pro mobilní klimatizaci nerozhodli, přečtěte si informace o dalších typech klimatizací.

Další funkce

Moderní klimatizace nenabízejí jen samotné ochlazování vzduchu, ale také celou řadu dalších funkcí. Třeba s některými můžete v zimě i topit. Oceníte také funkci časovače, díky které si nastavíte zapnutí a vypnutí zařízení tak, aby vám to co nejvíce vyhovovalo. Klimatizace také již nyní fungují jako čističky vzduchu a díky důmyslné soustavě filtrů zbaví vzduch nepříjemných bakterií a alergenů. V neposlední řadě je můžete použít k odvlhčování vzduchu. To se bude hodit zejména v domácnostech, které se potýkají s vysokou vlhkostí a problémy s plísní.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mobilni-klima-sencor.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mobilni-klima-sencor-150x150.jpgPR-leadersBydleníJsou malé, přenosné, nevyžadují žádné stavební úpravy, nezruinují vaši peněženku, a ještě skvěle chladí. Řeč je o mobilních klimatizacích, které představují účinného pomocníka v boji s letními vedry. Používat je přitom můžete téměř kdekoli, od ložnice přes kancelář až po čekárnu ve zdravotnickém zařízení. Před tím, než si ale...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku