Nový školní rok je tady, to znamená, že je potřeba koupit školní přezůvky. Obuv má velký vliv na správný vývoj dětských nohou, takže nákupu přezůvek věnujte dostatečnou pozornost. Podle čeho byste měli přezůvky do školy vybírat?

Pohodlí a pevný opatek

Dítě tráví ve školních přezůvkách dlouhé hodiny, takže podstatné je, aby mu byly boty pohodlné. U malých dětí vždy kupujte bačkory s pevným opatkem. Ten poskytuje chodidlům oporu a drží je ve správné poloze. Nevhodné jsou různé nazouvací pantofle. Přezůvky musí skvěle padnout, nesmí tlačit, ale zároveň nesmí noha v obuvi tzv. plavat. Jestliže si povšimnete, že potomek se snaží držet botu pomocí prstů, je to známka toho, že jsou boty velké. 

CCC e-shop nabízí rozmanitou nabídku dívčích i chlapeckých přezůvek. CCC boty jsou k dispozici v mnoha různých velikostech, střizích či barvách. Díky přehledným filtrům je výběr přezůvek snadný a rychlý. Jednoduše si nastavte typ špičky, zapínání, druh materiálu a další parametry. Kromě e-shopu CCC seženete kvalitní dětskou obuv i na stránkách Eobuv.cz. Na e-shopu najdete i kategorii výprodej, neváhejte a využijete Eobuv slevy

Anatomicky tvarovaná špička a stélka

Přezůvky na suchý zip se dobře přizpůsobují různým výškám nártu. Bačkory, které jsou jen na gumičky, jsou určené spíše pro školáky s nižším nártem. Dbejte na to, aby byl svrchní materiál prodyšný, zpocené nožky nechce mít nikdo, nemluvě o riziku vzniku plísní.

Co se týče špičky, zapomeňte na nějaké módní výstřelky. Není nic horšího, než když jsou prsty přimáčklé k sobě. Nejlepší je, pokud je špička anatomicky tvarovaná, což znamená, že nejdelší by měla být tam, kde je palec. V případě, že takové neseženete, zvolte obuv s kulatou špičkou. Dítko musí být schopné s prsty v botě pohodlně hýbat. Abyste předešli ploché noze, kupte přezůvky s anatomicky tvarovanou stélkou. Ta zajistí dostatečnou podporu pro příčnou i podélnou klenbu nohy.

Nekupujte o číslo větší obuv

Možná vás napadne, že raději koupíte boty o číslo nebo dvě větší kvůli tomu, že dětská nožka rychle roste. Toto však není vhodné řešení. I když jsou dětské boty drahé, v rámci zachování zdravých nohou je nutné, aby obuv správně seděla. Raději tedy kupujte boty častěji než o velikost větší. Ušetřit při nákupu dětských bot můžete díky Tipli.cz. Na Tipli je mnoho obchodů prodávajících dětské oblečení a obuv. Obchody nabízejí různé slevové kupony, které můžete při nákupu využít, najdete tam například oblíbený e-shop Eobuv.cz. Neváhejte a podívejte se, jaké slevy a slevové kupony Tipli nabízí.

Jaké přezůvky nejsou vhodné

Mezi nejoblíbenější přezůvky patří tzv. crocsy. Gumové pantofle jsou ale pro děti absolutně nevhodné, a to proto, že neposkytují noze oporu. Tento druh obuvi se hodí spíše k vodě nebo na zahradu, v žádném případě je dítku nedávejte do školy ani na sport.

Nesmrtelnou klasikou jsou tenisky, ale ani v tomto případě se nejedná o vhodné školní obutí. Tenisky se totiž nehodí na celodenní nošení. V botaskách je teplo a noha se v nich rychle zpotí, kvůli tomu může velmi snadno vzniknout plíseň. Nevhodné jsou i baleríny či tradiční plátěné cvičky. Tato obuv je plochá, měkká a nestabilní. Levné čínské bačkůrky s lepidlem mezi vrstvami raději rovnou nechte v obchodě.

OBRÁZEK – https://pixabay.com/photos/child-girl-tie-shoes-shoelaces-4818426/ 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/38ba99b2-2dd6-11ed-b8df-46453750b3b0.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/38ba99b2-2dd6-11ed-b8df-46453750b3b0-150x150.jpginfo@press-media.czTipyNový školní rok je tady, to znamená, že je potřeba koupit školní přezůvky. Obuv má velký vliv na správný vývoj dětských nohou, takže nákupu přezůvek věnujte dostatečnou pozornost. Podle čeho byste měli přezůvky do školy vybírat? Pohodlí a pevný opatek Dítě tráví ve školních přezůvkách dlouhé hodiny, takže podstatné je, aby mu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku