Každá žena chce ve svůj svatební den vypadat a cítit se co nejlépe. A pro mnoho žen znamená „cítit se co nejlépe“ hubnout. To je důvod, proč se tolik nevěst v měsících před svatbami obrací k módním dietám: Atkinsonova, South Beach, paleo a keto.

Keto dieta – Proteinové grissini – KetoDiet.cz

Keto dieta funguje docela podobně jako Atkins, „dieta“ populární na počátku dvacátých let minulého století. V podstatě odstraněním sacharidů a cukrů ze stravy můžete své tělo uvést do stavu ketózy, kdy vaše tělo spaluje tuky na energii místo sacharidů. Tato dieta pomohla mnoha lidem k výraznému úbytku hmotnosti. Zastánci keto tvrdí, že jde o dietu s dlouhodobými aplikacemi.

Pokud jste připravena zvýšit hladinu bílkovin a shodit přebytečné kilogramy, možná budete chtít vyzkoušet keto. Ale jak to uděláte? Zde je několik tipů.

Keto dieta – Proteinová polévka s nudlemi – KetoDiet.cz

Spočítejte si svůj osobní BMI index

Pokud chcete, aby keto fungovalo, musíte dosáhnout ketózy. Pokud chcete dosáhnout ketózy, musíte jíst správné množství tuků, bílkovin a sacharidů.

Váš BMI index závisí na vaší aktuální váze, vaší kondici a vašich cílech hubnutí. Pomocí BMI kalkulačky zjistěte, kolik gramů tuku, bílkovin a sacharidů musíte každý den sníst. Jakmile budete mít tato měření připravena, můžete začít se svou keto dietu vážně.

Zvažte aplikaci, která vám pomůže

Máte spočítaný BMI index a jste připravena začít. Je tu jen jeden problém: nemáte tušení, jak vypadá 100 gramů bílkovin!

Pokud nejste odbornicí na výživu, může se tato část trochu zkomplikovat. Kolik tuku obsahuje avokádo? Jak velká kuřecí prsa byste měla jíst na oběd? Naštěstí v dnešní době nepotřebujete znát příčiny a nedostatky výživy, abyste zvládli keto dietu – vše, co potřebujete, je nakoupit si hotové produkty od KetoDiet. Odborníci vše již sestavili za vás. Vytáhnout váhu a skončit u vážení vybraných druhů ovoce/zeleniny u 500 g.

Žena musí jíst salát s avokádem!

Mnoho lidí si myslí, že keto dieta je o třech věcech: máslo, slanina a další máslo. To vede lidi k názoru, že keto je nudná strava, která zmizí dlouho předtím, než začnete vidět výsledky.

I když byste technicky mohli během keto žít pouze na slanině, nedoporučuje se to. Za prvé, by to bylo hrozné i pro toho největšího fanatika slaniny. Zadruhé, existuje spousta dobrých keto receptů, které jsou stoprocentně keto.

Těstoviny z cuketových nudlí. Kuře s bramborovou kaší z květáku. Vafle z mandlové mouky se sirupem bez cukru. V keto dietě je spousta možností, takže se nebojte vyzkoušet něco nového. Můžete dokonce najít novou oblíbenou položku!

Naplánujte si opatrně i „Cheat Days“.

Co pít ve svatební den?

Když plánujete svatbu, není vždy možné mít zcela čistou stravu. K dispozici jsou ochutnávky dortů, svatební koláčky, šampaňské zdarma, zatímco nakupujete své šaty, a děláte milion dalších věcí, máte prostě hlad. Bude vás to lákat k sladkým lahůdkám plným sacharidů.

Neříkám, že byste se měly těmto událostem vyhnout – ve skutečnosti naopak! Pokud si však chcete trochu dopřát, je nejlepší provést preventivní plánování. Podívejte se, jakmile si vaše tělo zvykne na keto život, reaguje na sacharidy a cukr tak, jak byste mohly reagovat na alkohol: nafouknutá, nepříjemný pocit kocoviny. Pečlivé naplánování „cheat days“ vám může dát čas na zotavení a vyhnout se jakémukoli přetrvávajícímu nepohodlí.

Buďte laskavá ke svému tělu

Nakonec je důležité si uvědomit, že číslo na vaší váze není ničím stresujícím. I když možná budete chtít být ve velikosti o dvě čísla menší, je v pořádku si dát pauzu, když ji potřebujete. Během celého procesu plánování svatby zacházejte se svým tělem s láskou a soucitem. Budete mnohem šťastnější, pokud se budete řídit našimi radami!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/Kopie-souboru-mood-3-min-1024x734.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/Kopie-souboru-mood-3-min-150x150.jpginfo@press-media.czDiagnózyKaždá žena chce ve svůj svatební den vypadat a cítit se co nejlépe. A pro mnoho žen znamená „cítit se co nejlépe“ hubnout. To je důvod, proč se tolik nevěst v měsících před svatbami obrací k módním dietám: Atkinsonova, South Beach, paleo a keto. Keto dieta – Proteinové grissini –...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku