Péče o zahradu není jen tak. V hlavách mnoha lidí visí touha po krásné, travinaté louce, která se bude rozprostírat u domu a ze které se postupně vybuduje taková oáza klidu. Jenže už si neuvědomujeme, že tento sen s sebou nese právě zmiňovanou údržbu. A tu nezvládnete, pakliže si nepořídíte zahradní nářadí.

To by mělo být především kvalitní. Ať už si plánujete zakoupit kultivátory nebo sekačky, vždy dbejte na kvalitu, abyste do hobbymarketu nemuseli zavítat zanedlouho znovu. A abyste se sem nemuseli vracet, prozraďme si seznam nářadí, bez kterého se zkrátka a dobře neobejdete.

Lopata, vidle, motyčka

Začneme u naprostého základu, kterým jsou tradiční druhy nářadí do ruky. Jelikož budete pravděpodobně přehazovat kompost nebo přehazovat hlínu v záhonech, do kterých v následujícím kroku vysázíte zeleninu, lopata je to, co nesmíte postrádat. Vhodné jsou i vidle, které v mnoha případech fungují efektivněji než zmiňovaný druh zahradního náčiní.

Nesmíme zapomenout na motyčku, která je potřebná pro kypření i okopávání půdy. Další v pořadí jsou hrábě, které zase najdou své využití při kypření a urovnávání záhonů.

Pamatujte, výběr drobného nářadí nepodceňujte. I když se vám možná zdá jako drobné a nepotřebné, ve skutečnosti právě s ním si na zahradě užijete nejvíce zábavy. Jejich bonusem je, že se dobře skladuje. Nebudete muset rozšiřovat dílnu, pokud si přikoupíte jedny vidle navíc.

Sekačka na trávu a křovinořez na živý plot

Dostáváme se však k těm větším, rozměrnějším pomocníkům, bez nichž si práci na zahradě neumíme představit. Jsou jím sekačky na trávu a také křovinořezy. I když si možná říkáte, že křovinořez nebudete potřebovat tak často jako sekačku, opak je pravdou. Stejně rychle, jako roste tráva, rostou i živé ploty nebo keře, které máte rozestavěné na své zahradě. V obou případech volte stroje takové, které vám dobře padnou do rukou, se kterými se vám dobře manipuluje a které jsou osvědčenou, ověřenou a léty prověřenou kvalitou. Nechcete přece, aby se vám rozpadl přímo v rukou nebo ano?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/blur-1835403_1920-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/blur-1835403_1920-150x150.jpginfo@press-media.czZahradaPéče o zahradu není jen tak. V hlavách mnoha lidí visí touha po krásné, travinaté louce, která se bude rozprostírat u domu a ze které se postupně vybuduje taková oáza klidu. Jenže už si neuvědomujeme, že tento sen s sebou nese právě zmiňovanou údržbu. A tu nezvládnete, pakliže si...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku