Nemusíte patřit mezi začátečnické řidiče, abyste se dostali na silnicích do maléru. Existuje totiž několik věcí, kterých se běžně dopouští i zkušení řidiči a kterými si zadělávají na pořádné problémy, ne-li na dopravní nehody a černé scénáře, které se s nimi pojí.

Žádné používání blinkru

Už jste se někdy setkali s tím, že řidič před vámi nedal blinkr? Nebo předjížděl, ale nedal o tom ostatním účastníkům silničního provozu vědět? Bohužel běžná věc, která se nemusí vyplatit a které může velmi pravděpodobně skončit srážkou dvou vozidel.

Ukazatel směru jízdy je naprosto základní dorozumívací prostředek mezi řidiči. A nepoužívá se jen pro srandu králíkům, jak se lidově říká. Jeho role je v silničním provozu nezastupitelná a je jedním z prostředků, díky kterým je na silnicích pořádek. Jeho nepoužívání může skutečně řidiče dostat do malérů.

Pozor na podvozek

Ano, zvláště sportovní podvozky obecně dostávají zabrat, když se snažíme přejet retarder nebo odhadnout výšku patníku u parkování. Tak snadné to je, ale odhad dává zabrat i zkušeným.

Žádná plynulá jízda

Možná jste už také jeli za řidičem, který najednou zrychlil a záhy zase zpomalil, a to nejčastěji přímo v zatáčce nebo těsně před ní. Takové neplynulé ježdění je však další nepředvídatelnost, která může značně znepříjemnit jízdu na silnicích. Předvídatelnost je však na silničních komunikacích potřebná a nepochopitelné manévry mohou nejednoho člověka vytrhnout z oné pozornosti, což může vést k dopravní nehodě.

Obecně na silnicích bychom se měli snažit o to, abychom nekomplikovali ostatním řidičům jízdu. Neplynulá jízda je velmi podobná tomu, že nepoužíváme blinkr.

Neustálé „lepení se”

Používání blinkru, plynulá jízda, ale také zajišťování prostoru. Nikdo není neomylný, někdy se to může stát každému, ale pokud se opakuje, že se ustavičně na někoho „lepíme” a nenecháváme mu prostor pro případ, že by akutně potřeboval couvnout, zvyšujeme tím pravděpodobnost dopravní nehody, za kterou bychom ostatně ani nemohli označit toho, kdo se nachází před námi. Vina by padla na naše bedra.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/car-1509852_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/car-1509852_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoNemusíte patřit mezi začátečnické řidiče, abyste se dostali na silnicích do maléru. Existuje totiž několik věcí, kterých se běžně dopouští i zkušení řidiči a kterými si zadělávají na pořádné problémy, ne-li na dopravní nehody a černé scénáře, které se s nimi pojí. Žádné používání blinkru Už jste se někdy setkali s...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku