Francie je velmi oblíbenou destinací. Milióny turistů každoročně láká francouzský styl života, historické památky nebo třeba vyhlášená gastronomie. Místem samo pro sebe je proslulá Paříž. Pokud máte dobrodružnou duši, není žádný problém vydat se západním směrem na vlastní pěst. Z naší české kotlinky se totiž dostanete do Francie zhruba za 8 hodin. Krajina, kterou budete na své cestě míjet, navíc opravdu stojí za to.

Nezapomeňte ale, že na tyto cesty je velmi důležité správné cestovní pojištění.

Zajímavá místa

Pokud máte dostatek času, můžete ve Francii okusit od všeho něco. Nádherné pláže, oceánské pobřeží, majestátné Alpy nebo třeba rekreační sporty. Určitě si ale vymezte čas na trochu historie. Ve Francii je například velmi zajímavé jít po místech, kde odehrávaly rozhodující momenty obou světových válek. Například pláže v Normandii, Verdun, Maginotova linie nebo Somma.

Luxusnější dovolenou můžete prožít na Francouzské riviéře, které platí za oblíbené místo světových celebrit. Uvidíte zde spousty obrovských jachet a odehrává se zde také filmový festival v Cannes.

Doprava

Velmi doporučujeme cestu přes Německo. Už jen kvůli pohodlné dopravě přes vyhlášené rychlostně neomezené dálnice. Pokud se chystáte na jih, vezměte to ještě přes Švýcarsko a Itálii.

Ve městech (a zejména v Paříží) vás čeká možná trochu šok. Francouzi jsou jako řidiči občas skutečně „divocí“, což odpovídá jejich povaze. Zezačátku se vám proto můžete zdát doprava lehce neomalená, podobná pouličnímu závodu. Na dálnicích si ale dejte ozor na francouzskou policii. Umí být totiž velmi obezřetná a přísná. Pozor, pokuta za lehké překročení rychlosti je až 90 eur! Připravte si také dostatek hotovosti. Pokuty se nedají platit kreditní kartou a navíc budete často stavět na mýtné. To se často liší, ale v průměru počítejte tak 7 euro na 100 kilometrů.

Před odjezdem rozhodně nezapomeňte zkontrolovat povinnou výbavu a celkový stav vozidla!

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Francouzské-alpy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Francouzské-alpy-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníFrancie je velmi oblíbenou destinací. Milióny turistů každoročně láká francouzský styl života, historické památky nebo třeba vyhlášená gastronomie. Místem samo pro sebe je proslulá Paříž. Pokud máte dobrodružnou duši, není žádný problém vydat se západním směrem na vlastní pěst. Z naší české kotlinky se totiž dostanete do Francie zhruba za...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku