Rodinné dovolené jsou příjemnou částí roku. Zvlášť když už člověk dospěje do věku, kdy jede se svou vlastní rodinnou za odpočinkem a nemá to befelem nařízené od rodičů. Čas volna se také nádherně dá využít k poznávání krás cizích zemí i tuzemska a utužování rodinných vztahů. A právě na jedné z cest za poznáváním naší republiky se naše rodina uchýlila do Jeseníků.

Mnoho turistických cílů

U Kralického Sněžníku je příroda nádherná, přímo láká k aktivnímu prožití. A tak se stalo i v našem případě. Nejprve jsme Jeseníky navštívili v létě. Zelené lesy nás uchvátily, proto jsme neodolali a vydali se prozkoumávat taje národní přírodní rezervace Kralický Sněžník. Mě zajímaly především vzácné rostliny, ale stejně jsme si nemohli nechat ujít procházku na stezce v oblacích, ta pro změnu potěšila zejména naše děti. Ale i já se svým mužem jsme si to užili, a když udeřila vedra, nebylo nic jednoduššího, než jít se před nimi schovat do nedaleké jeskyně Na Pomezí a prohlédnout si u toho nádhernou krasovou výzdobu. Manžel se synem se vyřádili na kole v Rychlebských stezkách, zatímco já jsem dceru vzala do Faunaparku. Tento kraj nám natolik učaroval, že bylo jasné, že se sem chceme v zimě vrátit a prohlédnout si místní krajinu zahalenou sněhem. Bylo tedy jasno, kam vyrazit na zimní prázdniny, a když nás omrzely sjezdovky ve Skiareálu v Petříkově, vydali jsme se na výlet na běžkách.

Příjemné ubytování

Pro náš pobyt jsme si v obou případech vybrali penzion Slatina a nemohli jsme si vybrat lépe. Penzion se nachází přímo v Jeseníku, konkrétně v části Horní Lipová, takže kamkoliv jsme měli namířeno, z ubytování jsme to měli vždy jen kousek. Útulné vybavené pokoje jsou zde samozřejmostí, snídaně v ceně pobytu velmi chutná a potěšila nás i možnost zakoupení obědového balíčku na cestu. Po aktivním vyžití přes den jsme si mohli vychutnat služby welness centra – zejména sauny a whirpool. Děti si na kurtech vyzkoušeli hrát tenis, večer jsme si společně u ohně opekli buřty a v parních letních hodinách jsme se mohli ochladit v bazénu. Velké množství venkovních aktivit nám pomohlo držet děti od tak lákavé wi-fi. Pravda, v zimě to bylo trochu složitější, ale když jsme je vzali na bowling, byli z toho nadšení. Takže až příště pojedeme do Jeseníků, máme jasno, že budeme znovu bydlet právě zde.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/20170129_140707000_iOS-1024x838.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/20170129_140707000_iOS-150x150.jpgPR-leadersCestováníRodinné dovolené jsou příjemnou částí roku. Zvlášť když už člověk dospěje do věku, kdy jede se svou vlastní rodinnou za odpočinkem a nemá to befelem nařízené od rodičů. Čas volna se také nádherně dá využít k poznávání krás cizích zemí i tuzemska a utužování rodinných vztahů. A právě na...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku