Necelých 9 km na jih od Makarské, v ekologicky zachované části Jadranského moře, se nachází město Podgora. Dnes je Podgora moderním turistickým centrem, avšak ještě před sto lety zde stála jen malá rybářská vesnice. Zajímavostí pro české turisty je určitě to, že první hotel, který zde byl v roce 1922 postaven, nesl název „Praha“. Dnes zde stojí nespočet apartmánových domů, soukromých vil a hotelů. Například jen 30 metrů od moře a centra města se nachází Vila Mirjana, která nabízí útulné a cenově příznivé ubytování vhodné pro všechny věkové kategorie. Podobnou vilku naleznete také na Makarské riviéře, nese jméno Vila Neda.

Město Podgora vás okouzlí

Město Podgora je jako stvořené pro letní dovolenou. I ty nejnáročnější turisty naplní bohatými chutěmi moře, teplými doteky slunce a vůněmi bujné středomořské vegetace. Podgora je místem, kde slunce zapadá ve stovce barev a rozbřesky jsou zde hymnou k novému dni. Pokud se na dovolené, kromě lenošení na pláži, rádi oddáváte sportům, tak ani tady nepřijdete zkrátka. Využít zde můžete několika sportovních hřišť – tenisových, volejbalových nebo basketbalových. Pro milovníky vodních sportů je zde možnost surfování, vodního lyžování, plavby čluny, loděmi nebo sportovními kluzáky a samozřejmě možnost potápění.

Místní se řídí heslem – „vše darované bohem a přírodou musí být dobré“ a tak není divu, že při procházení města narazíte na stánky a obchůdky se spoustou místních rybích specialit, vybraných vín a hlavně dobré nálady. Díky klimatickým podmínkám se zde můžete koupat od května do října a vyhnout se tak hlavní sezóně, kdy město opravdu žije.  

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Vila_Neda27-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Vila_Neda27-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníNecelých 9 km na jih od Makarské, v ekologicky zachované části Jadranského moře, se nachází město Podgora. Dnes je Podgora moderním turistickým centrem, avšak ještě před sto lety zde stála jen malá rybářská vesnice. Zajímavostí pro české turisty je určitě to, že první hotel, který zde byl v roce 1922 postaven,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares