Papoušci jsou zajímavá stvoření, která se už dávno nevidí jenom v zoologických zahradách nebo ve volné přírodě.  V současné době se papoušci mohou chovat i doma. Pokud aktuálně hledáte koníček, který by vás zaujal, které byste si zamilovali a který by to vašeho života přinášel štěstí, doporučujeme se zaměřit na chov papoušků. Papoušci sice nejsou tak snadní a nenároční jako andulky, ale jejich chov rozhodně stojí za to.

Každá, kdo byť jen přemýšlí o tom, že papoušky bude chovat, si jistě dopředu zjistil, co takoví velcí ptáci obnáší. Mohou se chovat doma v domácích klecích pro ptáky, ale ideální jsou pro ně venkovní voliéry či konkrétně voliéry pro papoušky, které je méně omezují v pohybu.

Mnozí budoucí chovatelé se ještě dříve, než se zajímají o konkrétní druh pořízeného papouška, zajímají o to, jakou klec budou muset pořídit či případně postavit sami doma. Pokud zvažujete koupi už hotové voliéry, rozmyslete si dobře toto rozhodnutí. Ošidili byste se o ohromnou legraci, která se se stavbou voliéry pojí.

Když je stavění voliéry hrou

Pokud přemýšlíte o tom, že si pořídíte už hotovou voliéru pro papoušky, určitě jste neslyšeli o hliníkových stavebnicích na míru. Jedná se o produkt prodávající se na e-shopu aluhobby.cz. E-shop poukazuje na to, že i stavba voliéry, terária nebo případně zahradního fóliovníku může být zábavou, pokud víte, z čeho požadované klece skládat.

Stačí jen pár součástek a pletivo

Ke zhotovení voliéry pro papoušky stačí jenom několik hliníkových profilů, pletivo a samozřejmě plastové spojky, tedy jenom několik součástek. Stavění voliéry ocení zejména pánové, kteří milují stavebnice a kteří se tímto způsobem chtějí vrátit opět do svého dětství. Jak jsme zmínili, principem je vytvoření voliéry z hliníkové stavebnice, kterou naleznete na zmiňovaném e-shopu. Nikdy se nestavily klece pro papoušky rychleji, snadněji a zábavněji.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/papousek.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/papousek-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníPapoušci jsou zajímavá stvoření, která se už dávno nevidí jenom v zoologických zahradách nebo ve volné přírodě.  V současné době se papoušci mohou chovat i doma. Pokud aktuálně hledáte koníček, který by vás zaujal, které byste si zamilovali a který by to vašeho života přinášel štěstí, doporučujeme se zaměřit...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku