Knižní novinky pro tento týden jsou zde. Hledáte-li opět inspiraci na nové knihy, které určitě stojí za přečtení, pak věřte, že dnešní tipy mezi ně určitě patří.

Clint – Retrospektiva

Pro milovníky herce a režiséra Clinta Eastwooda je tu kniha, která se ohlíží za dlouhou kariérou tohoto rodáka z amerického státu Kalifornie. Čtenáře překvapí, co vše má tento sympaťák za sebou. Než se prosadil jako herec vystřídal nespočet manuálních prací a zakusil i službu v armádě. Možná právě proto měl dostatek trpělivosti i pokory při budování své herecké kariéry. Cesta na vrchol, kde se drží již úctyhodně dlouho, byla trnitá, ale není mnoho herců, kteří se mohou pochlubit více než šedesáti lety u filmu, přesně tak dlouhá doba totiž uplynula od Eastwoodovy první role ve filmu druhé kategorie Pomsta netvora. Učarovalo vám kouzlo této nestárnoucí legendy? Pak určitě doplňte svou knihovnu o titul Clint – Retrospektiva od Richarda Schickela

Více naleznete zde

Dalším tipem, jenž stojí za koupi je rozhodně titul Poslední dívka od Rileyho Sagera

I když už je po Hallowenu, stále hledáte důvod se v bezpečí domova trochu bát? Pak je Poslední dívka rozhodně nejlepší volbou. Hlavní hrdinka Quincy Carpenter vám dopřeje dostatek strachu. Při čtení jejího příběhu vám bude doslova tuhnout krev v žilách. Tato mladá žena si prožila doslova peklo, když se jako jediná před deseti lety vrátila z dovolené, kam jela se svými pěti přáteli. Všichni její přátele nepřežili útok násilníka, jenž přepadl lesní chatu, kde dovolenou trávili. Stala se členkou “klubu” vymyšleného novináři a pojmenovaném FINAL GIRLS. Ostatní členky klubu si prožily podobné hororové situace jako Quincy a novináři by rádi udělali rozhovor s celou touto skupinou. Žádná z dívek se ale netouží vracet v bolestných vzpomínkách do minulosti, všechny se snaží spíše o opak. I Quincy se vede konečně po letech lépe a snaží se pomalu dostat do běžných životních kolejí, i když s pomocí léků a velké podpory svého snoubence a okolí, obrat však nastane v okamžiku, kdy je zabita Lisa – první z “Final girls” a u jejích dveří se objeví Sam…

 

Pro milovníky Cizinky je zde třetí díl s názvem Mořeplavec

Tato kniha snad nepotřebuje bližší představení, pro všechny nedočkavce je jednoduše skvělou zprávou, že si po dlouhých letech mohou zakoupit třetí díl Cizinky, toto pokračování se jmenuje Mořeplavec a spolu s hlavními hrdiny Jamiem a Claire vám opět nachystá pořádnou porci romantiky na pozadí drsného prostředí Skotska. Oblíbili jste si seriálovou podobu Cizinky? Pak by určitě neměla zůstat bez povšimnutí publikace Jak se točí Cizinka.

 

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/posledni_divka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/posledni_divka-150x150.jpgPR-leadersKnižní tipyKulturaKnižní novinky pro tento týden jsou zde. Hledáte-li opět inspiraci na nové knihy, které určitě stojí za přečtení, pak věřte, že dnešní tipy mezi ně určitě patří. Clint - Retrospektiva Pro milovníky herce a režiséra Clinta Eastwooda je tu kniha, která se ohlíží za dlouhou kariérou tohoto rodáka z amerického státu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares