Všimli jste si, že poslední dobou jsou slevové servery doslova zahlceny množstvím víkendových pobytů v lázeňských komplexech po celé republice? Ano, je tomu skutečně tak, lázně už totiž skutečně dlouho nejsou jen rájem důchodců stěžujících si na všechny neduhy, které je trápí od doby, kdy oslavili padesátku. Lázeňství se stává trendy záležitostí, kterou si ale právě díky zvýhodněným poukazům může, minimálně na prodloužený víkend dovolit téměř každý. Co je na tom? Proč jezdit do lázní, když na horách je také prima a může to být ještě mnohem levnější?

Lázně – unikátní kombinace péče o zdraví a kulturního vyžití

Tak předně, lázně jsou místem, které poskytuje velmi líbivou kombinaci zábavy a zdraví prospěšných procedur. Lázeňská města doslova praskají ve švech přemírou hodnotného kulturního vyžití. V sezoně se můžete těšit na různá divadelní i hudební představení na vysoké úrovně. I velcí herci a známí zpěváci se vydávají do lázní, aby zde potěšila svým umem lázeňské hosty. A věřte nebo ne, i dnešní senioři jsou už dokáží ocenit kvalitní služby a bohatý program a to nejen samoplátci, ale i ti, kteří využívají lázní tzv. křížkových (hrazených v rámci zdravotního pojištěni).

Cizinci zvyšují standard služeb

Kvalita služeb je ve většině zařízení skutečně na velmi vysoké úrovni, i proto je velká část klientely ze zahraničí. To sice nemusí vyhovovat každému, protože často kolem sebe neslyší téměř žádnou češtinu, ale v konečném důsledku jsou cizinci zárukou služeb na úrovni vysokého evropského ale i světového standardu. Hotely se snaží připravit svým hostům zajímavý program, o své hotely dbají a ve velkém procentu případů najímají i velmi zkušené kuchaře a jídlo je tedy také jedním z důvodů, proč takové pobyty skutečně stojí za to.

 

Lázně Poděbrady

Za klidem a pohodou do menších měst

V případě, že nemáte žádné zdravotní problémy a nemusíte se tak řídit výběrem lázní dle toho, co vás trápí, doporučujeme vybírat spíše menší lázeňská města. Komorní atmosféra zajistí dostatečné soukromí a bude ideálním místem pro odpočinek a relax. Karlovarský kraj je v počtu lázeňským měst jasnou jedničkou, pokud ale chcete spíše odpočívat, pak zajeďte spíše do Františkových Lázní, případně Mariánských, Karlovy Vary jsou v současné době v obležení ruské populace, která už svým počtem snad ani není už menšinou. Síly se zde vyrovnají snad možná během Filmového festivalu.  Pro milovníky hor, lze využít jako ideální spojení horské turistiky a lázeňství třeba Janské Lázně nebo Karlovu Studánku. Lázeňské město v dosahu hlavního města s krásným prostředím a dostupnými službami i ubytováním jsou Poděbrady. Na výběr je tedy skutečně mnoho krásných míst. Nechte se zlákat a dopřejte se si trochu odpočinku a péče.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lázně-frantovky.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lázně-frantovky-150x150.jpgPR-leadersZdravíZprávyVšimli jste si, že poslední dobou jsou slevové servery doslova zahlceny množstvím víkendových pobytů v lázeňských komplexech po celé republice? Ano, je tomu skutečně tak, lázně už totiž skutečně dlouho nejsou jen rájem důchodců stěžujících si na všechny neduhy, které je trápí od doby, kdy oslavili padesátku. Lázeňství se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku